Verslas

2018.06.12 12:36

Opozicija nusprendė nedalyvauti diskusijoje apie mokesčius Seime

ELTA2018.06.12 12:36

Seimo opozicijoje esantys liberalai ir konservatoriai, pasipiktinę, kad diskusijoje apie mokesčių ir pensijų reformą nedalyvauja Lietuvos banko atstovai, išėjo iš posėdžių salės.

Seimas antradienį balsavo prieš tai, kad į diskusiją apie mokesčius būtų pakviestas Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. Apsispręsti prireikė pakartotinio balsavimo, nes per pirmąjį balsavimą vienodas parlamentarų skaičius buvo už V. Vasiliausko dalyvavimą, tiek pat – prieš arba susilaikė.

„Lietuvos banko vadovas yra labai svarbios institucijos Lietuvoje vadovas. Mes manome, kad tai buvo labai svarbu. Ačiū, mes nedalyvaujame jau šiandien“, – antradienį Seime prieš diskusiją pareiškė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

A. Kubilius tikino, kad jau anksčiau Lietuvos banko atstovai, kurie kritikuoja dalį reformų, nebuvo kviečiami į Seimą, todėl paragino opoziciją nedalyvauti diskusijoje.

„Aš Biudžeto ir finansų komitete kartu su Mykolu Majausku prašėme iškviesti į komiteto posėdį Lietuvos banko atstovus, nes Lietuvos bankas dėl svarstomos reformos yra pareiškęs kritinių nuomonių. Ten ponas Jakeliūnas ir visa dauguma nepritarė tam, į Seimo salę taip pat negali būti pakviesti, opozicija neturi jokios teisės. Tai aš tada siūlau iš tikrųjų arba jūs paskelbkite, kad kitą savaitę bus posėdis, kur bus pakviestas Lietuvos banko atstovas, galės pasisakyti opozicija, arba jeigu to nesugebate padaryti, tai mes nematome reikalo klausytis šitų pamokslų“, – pareiškė konservatorius Andrius Kubilius.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas „valstietis“ Stasys Jakeliūnas teigė, kad į banko nuomonę atsižvelgta tiek, „kiek verta tai daryti“.

„Į Lietuvos banko reglamentus neįeina mokesčių ir pensijų sistema. Lietuvos bankas yra pareiškęs savo nuomonę raštu, mes ją žinome, ją gerbiame ir į ją atsižvelgiame tiek, kiek į ją verta atsižvelgti“, – pareiškė S. Jakeliūnas.

Į E. Gentvilo ir A. Kubiliaus pareiškimus premjeras Saulius Skvernelis atkirto, kad Lietuvos bankas gali dalyvauti diskusijoje, tačiau pati institucija selektyviai renkasi apie ką kalbėti.

„Turbūt labai simboliška po Lietuvos Respublikos prezidentės metinio pranešimo, kviečiančio susitelkti bendram darbui, turėti tokį vaizdą. Kalbant apie Lietuvos banką, banko vadovą – dalyvauja vyriausybės posėdžiuose, pasisako, nuomonės yra išgirstos, turinčios galbūt labai rimtų siūlymų, kurie buvo apsvarstyti. Nematau problemos, galėtų ir čia dalyvauti. (...) Kiek teko bendrauti su Biudžeto komiteto pirmininku, Lietuvos bankas labai selektyviai pasirenka, kokiais klausimais atvykti į Seimą, kokią informaciją duoti“, – teigė S. Skvernelis.

Antradienį Seime organizuojama diskusija apie vyriausybės siūlomas mokesčių ir pensijų sistemų reformas.

Posėdyje pranešimus skaito ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, finansų ministras Vilius Šapoka, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, Vilniaus universiteto profesorius ekonomistas Romas Lazutka, banko „Luminor“ vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas, viešosios įstaigos „Europos socialiniai, teisiniai ir ekonominiai projektai“ valdybos pirmininkas Klaudijus Maniokas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt