Verslas

2018.06.12 11:27

Kinijos diplomatas Lietuvai: matau daug erdvės bendradarbiavimui energetikos srityje

ELTA2018.06.12 11:27

Kinija su Lietuva turi daug erdvės bendradarbiavimui, nes šiai, kaip ir Kinijai, rūpi atsinaujinanti ir saugi energija, antradienį energetikos simpoziume „One mind and one goal for win-win through our co-building“ sakė Kinijos ekonomikos ir energetikos konsulas Lietuvoje Chen Lin.

Jis taip pat sakė, kad Kinija norėtų glaudžiau bendradarbiauti su šalimis, kurios įgyvendina „viena juosta – vienas kelias“ programą, nes ši leistų pasiūlyti aukštos kokybės infrastruktūrą ir saugesnę energetiką. „Labai tikiu, kad, jei pasitikėsime vieni kitais, galėsime vieni kitiems padėti, ir nauda bus abipusė“, – tikino C. Lin.

Jo teigimu, Lietuvos priimta nacionalinė energetikos srities strategija nuteikia pozityviai ir skatina bendradarbiavimą su Lietuva, taip pat ir su kitomis Rytų bei Vakarų Europos šalimis.

Lietuva šiuo metu Seime priiminėjamoje energetikos strategijoje yra numačiusi iš atsinaujinančios energijos 2050 metais užsitikrinti 80 proc. suvartojamos energijos. Taip pat planuojama nuo 2020 metų didinti vėjo energijos kvotas.

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas kaip vieną energetikos prioritetų pabrėžia gaminančių vartotojų plėtrą, tai yra nedidelių elektrinių įrengimą Lietuvoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt