Verslas

2015.09.08 13:45

Prezidentės veto: dividendus privalo mokėti ir valstybinės įmonės

ELTA2015.09.08 13:45

Dalia Grybauskaitė grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo 15 straipsnio pataisas. Jos umato, kad valstybės strateginės įmonės, įgyvendinančios ypatingos svarbos ekonominius projektus, yra atleidžiamos nuo pelno įmokų (dividendų) į biudžetą.

Dalia Grybauskaitė grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo 15 straipsnio pataisas. Jos umato, kad valstybės strateginės įmonės, įgyvendinančios ypatingos svarbos ekonominius projektus, yra atleidžiamos nuo pelno įmokų (dividendų) į biudžetą.

Atitinkamą dekretą valstybės vadovė pasirašė pirmadienį.

Prezidentės teigimu, strateginius ekonominius projektus gali įgyvendinti ne vien strateginę reikšmę turinčios valstybės įmonės, todėl šios įstatymo pataisos tarp valstybės įmonių sukurs nelygias sąlygas.

„Strateginės įmonės statusas neturi suteikti teisės nemokėti dividendų į valstybės biudžetą. Valstybės įmonės yra visų Lietuvos žmonių turtas, todėl jų uždirbamas pelnas turi nešti naudą visiems“, - sako Prezidentė.

Valstybės vadovė taip pat pažymi, kad atleidžiant kai kurias įmones nuo pelno įmokų valstybės ar savivaldybės biudžetas neteks dalies pajamų.

Pagal galiojančius įstatymus, Vyriausybė ar savivaldybės taryba gali pati nuspręsti, kurioms valstybės įmonėms sumažinti pelno įmoką atsižvelgiant į jų vykdomą svarbų ekonominį projektą. Todėl, pasak Prezidentės, papildomos įstatymo pataisos yra nereikalingos.