Naujienų srautas

Verslas2018.06.11 13:58

R. Skyrienė: MMA didinimas sudarytų spaudimą atlyginimus didinti ir kitiems

ELTA 2018.06.11 13:58

Trišalė taryba antradienio posėdyje turėtų priimti bendrą susitarimą, kokia turėtų būti minimali mėnesinė alga (MMA) nuo kitų metų. Ją siūloma didinti 20 eurų, iki 420. Eltos kalbinti Trišalės tarybos nariai darbdavių atstovai entuziastingai palaiko tokio MMA dydžio siūlymą.

Tarybos narė, „Investuotojų forumo“ vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė Eltai sakė, kad palaiko siūlymą didinti MMA iki 420 eurų.

„Praėjusį posėdį išklausėme Lietuvos banko pristatymą, kokią įtaką toks padidinimas padarytų, kaip apskritai augs atlyginimai, ir manau, kad pasiūlytas dydis yra labai logiškas“, – sakė R. Skyrienė.

Pasak jos, „Investuotojų forumui“ priklausančios įmonės praktiškai nemoka minimalios algos, kuri pagal Darbo kodeksą gali būti mokamas tik už nekvalifikuotą darbą. Vis dėlto MMA didinimas, anot R. Skyrienės, daro spaudimą atlyginimus didinti ir kitiems.

„Galbūt toks siekis ir yra, kad vidutinė alga Lietuvoje augtų. Ekonomika auga, paslaugos brangsta, natūralu, kad ir atlyginimai turėtų augti, nes infliacija vis tiek to augimo bent dalį suvalgo“, – pabrėžė R. Skyrienė.

Tarybos narys, Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Juozas Guravičius taip pat sakė labai palaikantis MMA didinimą.

„Būtinai palaikysime. Manome, kad atlyginimai turi augti, nes kainos stipriai auga. Antra, tai bus spaudimas rinkai“, – teigė J. Guravičius.

Pasak jo, darbdaviams tai nebus didelis iššūkis.

„Žiūrėjome Lietuvos banko pristatytus skaičius. Žmonių, kurie gauna minimalią algą, skaičius, lyginant su pernai, sumažėjęs perpus. Ją, skirtingais duomenimis, gauna 6–4 proc. dirbančiųjų. Taigi tikrai nebus problema“, – kalbėjo Pramonininkų konfederacijos viceprezidentas.

Lietuvos profesinių sąjungų vadovas, Trišalės tarybos pirmininkas Artūras Černiauskas Eltai yra sakęs, kad antradienį taryba turėtų priimti galutinį sprendimą dėl MMA didinimo.

Prieš mėnesį vykusiame Trišalės tarybos posėdyje preliminariai sutarta, kad nuo kitų metų sausio MMA reikėtų didinti iki 420 eurų. Tai sudarytų apie 47 proc. šiuo metu esančio vidutinio darbo užmokesčio (VDU).

Nuo šių metų sausio MMA padidinta 20 eurų, iki 400. VDU – 895 eurai, tad MMA sudaro apie 45 proc. VDU.

Trišaliame nacionaliniame susitarime nutarta, kad Lietuvoje MMA negali būti mažesnė kaip 45 proc. VDU ir didesnė kaip 50 proc. VDU.

BNS nuotr. „Luminor“ banko vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas Eltai yra sakęs, kad MMA kilimas 20–30 eurų būtų ekonomikai palankiausias. Pasak ekonomisto, viršutinė riba, iki kurios kiltų MMA, turėtų neviršyti 30 eurų. Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misija, gegužę baigusi darbą Lietuvoje, gana neigiamai įvertino planus didinti MMA. Misijos vadovas Borja Gracia sakė, kad TVF rekomendacijose Lietuvai pažymima, jog MMA yra neefektyvus pajamų politikos įrankis. MMA dydį patvirtina vyriausybė, atsižvelgdama į Trišalės tarybos siūlymą. Trišalė taryba yra socialinių partnerių susitarimu iš centrinių profesinių sąjungų, darbdavių organizacijų ir vyriausybės atstovų sudaryta institucija. Tarybos nariai bendrai ieško būdų spręsti gyventojų užimtumo, darbuotojų saugos, nelegalaus darbo, mokesčių sistemos, sveikatos apsaugos ir kitas problemas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi