Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Per pusmetį „vokeliuose“ Kauno apskrityje išmokėta 270 tūkst. litų

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Kauno AVMI) informuoja, kad Kauno apylinkės teismas skyrė bendrovės „Energoteka“ direktoriui Arvydui Bangardavičiui 13 tūkst. litų baudą už atlyginimų mokėjimą „vokeliuose“ ir nelegaliai dirbusį asmenį.

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Kauno AVMI) informuoja, kad Kauno apylinkės teismas skyrė bendrovės „Energoteka“ direktoriui Arvydui Bangardavičiui  13 tūkst. litų baudą už atlyginimų mokėjimą „vokeliuose“ ir nelegaliai dirbusį asmenį.

Kaip praneša Kauno AVMI, atlikus operatyvų patikrinimą „Energotekoje“ nustatyta, kad bendrovės direktorius per pusę metų darbuotojams išmokėjo 4 tūkst. litų, kurių neapskaitė buhalterinėje apskaitoje. Šioje, automobilius saugančioje bendrovėje, išaiškinti ne tik „vokeliuose“ mokėti atlyginimai, bet ir nelegaliai sargu dirbęs asmuo.

Teisme bendrovės direktorius prisipažino ir apgailestavo padaręs mokesčio administratoriaus nustatytus  pažeidimus. Už nelegalų darbuotoją A. Bangardavičiui skirta 3 tūkst. litų bauda, o dėl neapskaitytų pajamų bei „vokeliuose“ mokėtų atlyginimų teks sumokėti 10 tūkst. litų.

Per pirmąjį šių metų pusmetį Kauno AVMI sulaukė 337 gyventojų pranešimų dėl įvairių mokesčių pažeidimų, iš kurių 47 buvo dėl „vokeliuose“ mokamų atlyginimų.

Per 6 šių metų mėnesius Kauno apskrityje nustatyta 270 tūkst. litų darbuotojams išmokėto, bet neapskaityto darbo užmokesčio.

Kauno AVMI primena, jog apie pastebėtus mokestinius pažeidimus galima pranešti paskambinus trumpuoju VMI pasitikėjimo telefonu 1882, užpildžius elektroninę anketą VMI svetainėje arba pasinaudojus programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk“, taip pat užėjus į apskrities mokesčių inspekciją bei jos teritorinius padalinius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi