Verslas

2018.06.08 16:34

Prancūzija ragina Vokietiją labiau stengtis dėl euro zonos

ELTA2018.06.08 16:34

Prancūzija penktadienį paragino Vokietiją labiau prisidėti reformuojant euro zoną, pažymėdama, kad Europai atėjo „dabar arba niekada“ akimirka, augant išorinėms grėsmėms iš Jungtinių Valstijų ir Kinijos. Apie tai praneša naujienų agentūra „Reuters“.

Prancūzijos finansų ministras Bruno`as Le Maire`as, kalbėdamas verslo konferencijoje Berlyne, pirmas iš Paryžiaus oficialiai atsakė į kanclerės Angelos Merkel naujų Europos reformų pasiūlymus.

Jis pasveikino praėjusį savaitgalį A. Merkel interviu laikraščiui išdėstytą projektą, pabrėždamas jos paramą Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono euro zonos biudžeto idėjai.

„Visgi mes turime nueiti tam tikrą kelią, kad pasiektume ambicingą ir tikslingą bendrą poziciją“, – sakė B. Le Maire`as, pažymėdamas, kad Europai reikia „priemonių“ skatinti glaudesnę ekonominę konvergenciją ir reaguoti į krizes.

„Mūsų Europos ateitis yra pavojuje. Turime veikti, dabar arba niekada“, – pridūrė B. Le Maire`as.

E. Macronas jau ne kartą savo kalbose išdėstė toliaregišką Europos viziją, bet A. Merkel iki sekmadienio nepateikė detalaus atsakymo.

Vokietijos kanclerė remia vieningos valiutos bloko investicijų biudžeto idėją, bet nori jo daug mažesnio negu siūlo E. Macronas.

Prancūzija ir Vokietija pažadėjo pristatyti bendrą reformų pasiūlymą Europos Sąjungos aukščiausiojo lygio susitikime birželio 27–28 dienomis.

Savo kalboje Berlyne B. Le Maire`as taip pat sakė, kad Europa neturėtų leisti, jog pasaulio likimą lemtų Kinija ir Jungtinės Valstijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt