Verslas

2018.06.08 11:46

Prezidentė teikia ratifikuoti Lietuvos stojimo EBPO sutartis

LRT.lt 2018.06.08 11:46

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia Seimui ratifikuoti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos konvenciją (EBPO) ir Susitarimą dėl Lietuvos prisijungimo prie EBPO konvencijos sąlygų. Šalies vadovė šį susitarimą praeitą savaitę pasirašė Paryžiuje.

Seimui ratifikavus sutartis ir Užsienio reikalų ministerijai ratifikacinius raštus perdavus Prancūzijos vyriausybei, Lietuva oficialiai taps 36-ąja šios organizacijos nare, rašoma pranešime.

Narystė EBPO – nuoseklaus ir sutelkto darbo rezultatas, ties ja dirbo prezidentūra, du Seimai ir dvi vyriausybės. Nors Lietuva oficialiai norą tapti EBPO nare pareiškė 1996-aisiais, tačiau stojimo procesas realiai pajudėjo tik prieš 5 metus. Tuomet šalies vadovė pradėjo stojimo procesą pristatydama EBPO Tarybai Lietuvos norą tapti šios organizacijos nare. O šių metų balandžio mėnesį prezidentė galutinai užbaigė Lietuvos narystės EBPO procesą.

Narystė EBPO yra prestižo ir kokybės ženklas. Tai reiškia, kad šalis yra demokratiška, skaidri, ekonomiškai stipri ir inovatyvi. EBPO – ypač įtakinga organizacija, veikianti kaip stipriausių pasaulio valstybių G-7 ir G-20 sekretoriatas, todėl narystė mums suteiks didesnį tarptautinį svorį ir daugiau galimybių prisidėti formuojant pasaulio geopolitinius procesus. Taip pat galėsime naudotis visų EBPO narių ekspertine pagalba, užsitikrinsime palankesnį investuotojų vertinimą, pigesnį skolinimąsi ir lengvesnį priėjimą prie prekybos rinkų pasaulyje.

Lietuva yra viena greičiausiai stojimo į EBPO procesą užbaigusių šalių per visą šios organizacijos istoriją. Vien tik stojimo procesas atnešė Lietuvai apčiuopiamų rezultatų – daugybė skaidrumą, valstybės ir žmonių gerovę skatinančių reformų buvo įgyvendintos remiantis būtent EBPO rekomendacijomis. Oficialiai tapusi organizacijos nare, Lietuva ketina išnaudoti EBPO patirtį ekonomikos ir viešojo valdymo, finansų, švietimo, socialinės apsaugos ir kovos su korupcija srityse.