Naujienų srautas

Verslas2018.06.07 11:05

V. Šapoka: pensijos amžiaus ilginti neplanuojama

BNS 2018.06.07 11:05

Didinti pensijos amžiaus Lietuvoje neplanuojama, tikina finansų ministras. Pasak Viliaus Šapokos, neatsakingi sprendimai sukurtų dar daugiau problemų. 

„Realybė yra tokia, kad net ir didėjant vidutinei gyventojų trukmei ne faktas, kad didėja darbingo gyvenimo trukmė. Tai nereiškia, kad pasiekus pensinį amžių, bus pakankamai jėgų, sveikatos dirbti toliau. (...) Gyventojus norėčiau nuraminti, kad jokių svarstymų šia tema mes nei pradėsime, jų ir negali būti“, – Žinių radijui sakė V. Šapoka. 

Lietuvos bankas teigia, kad Lietuvoje mažėjant gyventojų ir sprendžiant pensijų sistemos problemas, šaliai ateityje gali tekti ilginti pensinį amžių. Centrinio banko atstovų nuomone, sprendimai dėl to galėtų būti priimti per dešimt metų, o blogiausiu atveju šis amžius galėtų ilgėti dar 7–8 metais.

LB pabrėžia, kad vis dėlto toks pensinio amžiaus ilginimas būtų drastiškas ir vargiai realus. Kartu reguliatorius pažymi, kad tai nėra jo siūlymas, o galimų scenarijų vertinimas Lietuvai susiduriant su demografinėmis problemomis. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi