Verslas

2018.06.06 10:50

Prancūzijos užsienio reikalų ministras: muitai plienui iš ES – neteisėti

ELTA 2018.06.06 10:50

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves`as Le Drianas Jungtinių Valstijų sprendimą įvesti muitus plieno ir aliuminio iš ES importui pavadino neteisėtu ir nepriimtinu.

„JAV iniciatyvos šiuo klausimu yra neteisėtos tarptautinės teisės požiūriu, jos nepriimtinos sąjungininkams“, – pareiškė J.-Y. Le Drianas trečiadienį interviu radijo stočiai „Europa 1“.

Europos Sąjunga (ES) praėjusią savaitę pranešė Pasaulio prekybos organizacijoje (PPO) apskundusi Jungtines Valstijas, kurios paskelbė nuo birželio 1 d. pritaikančios tarifus iš ES importuojamam plienui ir aliuminiui. Tuo tarpu skundas prieš Vašingtoną buvo planuotas nuo pat kovo mėnesio, kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmą kartą paskelbė apie tarifus plienui ir aliuminiui.

Nuo birželio 1 d. JAV įvedė importo muitus plieno ir aliuminio produkcijai, importuojamai iš ES šalių, Kanados ir Meksikos, – atitinkamai 25 ir 10 proc. Atsakydama į naujuosius JAV muitus, Meksika įvedė tarifus kai kuriems iš Jungtinių Valstijų importuojamiems žemės ūkio produktams ir plienui. Tarp Meksikos įvestų tarifų yra 20 proc. muitas kiaulienos mentėms, kiaulių kojoms, sūriui, obuoliams, kumpiui ir bulvėms. 25 proc. tarifas bus taikomas burbonui ir šviežiam sūriui. Iki 25 proc. siekiantys tarifai nustatyti ir įvairiems plieno gaminiams. Papildomai apmokestinti planuojama ir tokius gaminius kaip motorinės valtys. Apie atsakomąsias priemones JAV jau paskelbė ir Kanada. Europos Sąjunga, savo ruožtu, žada imtis panašių veiksmų.