Verslas

2018.06.06 08:17

Vyriausybė spręs dėl 9 bendrovių privatizavimo

ELTA2018.06.06 08:17

Vyriausybė trečiadienį spręs, ar reikia papildyti valstybei priklausančių objektų sąrašą į jį įtraukiant devynias bendroves bei dvi išbraukiant.

Vyriausybės nutarimo projekte, kurį rengė Ūkio ministerija, siūloma privatizavimo objektų sąrašą papildyti Informacinio verslo paslaugų įmone, kurią į sąrašą įtraukti siūlo Statistikos departamentas, Dotnuvos eksperimentiniu ūkiu (siūlo Žemės ūkio ministerija) bei „Krekenavos agroūkiu“ ir „Litagros prekyba“ (siūlo Turto bankas).

Taip pat siūloma į šį sąrašą įtraukti savivaldybėms nuosavybės teise priklausančius Panevėžio pirties, „Biržų komunalinio ūkio“, „Amilinos“, „Tauragės butų ūkio“ ir „Dunokų“ akcijų paketus.

Iš privatizavimo objektų sąrašo siūloma išbraukti „Giraitės ginkluotės gamyklą“ ir „Geotermą“, nes „jos yra įtrauktos į Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių sąrašą, ir siūloma šių bendrovių akcijas perduoti valdyti, naudoti ir jomis disponuoti patikėjimo teise Finansų ministerijai.

Klausimo medžiagoje paminėta ir „Respublikinė mokomoji bazė“, kuri yra likviduojama, todėl iš sąrašo turėtų būti išbraukta.

ELTA primena, kad šių metų sausį Turto bankas sustabdė „Geotermos“ privatizavimo aukciono procedūras. Seimo pritarimu bendrovė buvo įtraukta į antros kategorijos nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių sąrašą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.