Verslas

2018.06.04 16:39

Teismas: „Forum Cinemas“ 1,4 mln. eurų baudą už kartelį gavo pagrįstai

ELTA2018.06.04 16:39

Teismas nusprendė, kad Konkurencijos taryba pagrįstai nubaudė kino teatrus valdančią „Forum Cinemas“ 1,384 mln. eurų bauda už kartelinių susitarimų sudarymą. 

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo atstovė Neringa Lukoševičienė Eltai teigė, kad teismas pirmadienį paliko žemesnės instancijos sprendimą nepakeistą. 

Pirmos instancijos teismas pernai birželį atmetė „Forum Cinemas“ skundą ir paliko galioti Konkurencijos tarybos baudą.

2015 metų gruodį Konkurencijos taryba nustatė, kad „Forum Cinemas“ skatindavo savo konkurentus – „Multikino Lietuva“ ir „Cinamon Operations“ laikytis „nusistovėjusios“ praktikos netaikyti didelių nuolaidų pirmąsias populiariausių kino filmų demonstravimo savaites.

Anot tarybos, tyrimo metu paaiškėjo, kad Vilniuje ir Kaune kino teatrus valdančios bendrovės pritarė „Forum Cinemas“ iniciatyvai ir taip ribodavo vartotojams palankias šeimos, savaitgalio ir kitas akcijas bei praktikoje derindavo kai kurių konkrečių kino filmų bilietų kainas. 

Tarybos ekspertai nustatė, kad konkurenciją ribojantis susitarimas tarp „Forum Cinemas“ ir „Multikino Lietuvos“ Vilniuje truko beveik 2 metus, o susitarimas tarp „Forum Cinemas“ ir „Cinamon Operations“ – daugiau kaip 3 metus. Jei bendrovės nebūtų sutarusios tarpusavyje, tuomet, tarybos nuomone, vartotojai būtų galėję naudotis pigesniais bilietais, sulauktų daugiau akcijų. l

„Multikino Lietuva“ ir „Cinamon Operations“ prisipažino apie dalyvavimą karteliuose. Atsižvelgusi į tai, Konkurencijos taryba atleido šias bendroves atitinkamai nuo 99,2 tūkst. eurų ir 138,8 tūkst. eurų baudų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.