Verslas

2018.06.04 14:45

„Lietuvos dujų tiekimas“ įsigijo du SGD krovinius

LRT.lt 2018.06.04 14:45

Gamtinių dujų tiekimo ir prekybos bendrovė „Lietuvos dujų tiekimas“, priklausanti valstybės valdomai „Lietuvos energijos“ energetikos įmonių grupei, 2018 metams įsigijo du suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) krovinius (apie 2 TWh), teigiama „Lietuvos dujų tiekimo“ pranešime.

Planuojama, kad SGD „Lietuvos dujų tiekimo“ klientams bus pristatytos iš Norvegijos. Pirmasis krovinys Lietuvą pasieks jau iki birželio vidurio.

Pasak „Lietuvos dujų tiekimo“ generalinio direktoriaus Manto Mikalajūno, bendrovė jau keletą metų laikosi strategijos diversifikuoti savo įsigijimus – dalį dujų importuoti per dujotiekius pagal metines sutartis, o kitas pirkti momentiniais sandoriais SGD rinkoje.

„Proporcijos tarp SGD ir vamzdynais įsigyjamų dujų šiek tiek kinta kiekvienais metais. Mūsų tikslas – atsižvelgiant į situaciją tarptautinėse rinkose, pasiūlyti kuo geresnes tiekimo sąlygas savo klientams“, – pridūrė M. Mikalajūnas.

Dalyvauti „Lietuvos dujų tiekimo“ pirkime buvo pakviesta 15 SGD tiekėjų. Įsigijimų konsultacijas teikė kita „Lietuvos energijos“ grupės įmonė LITGAS.