Naujienų srautas

Verslas2018.06.04 12:54

„Brexit“ skaudžiai atsiliepė verslo investicijoms

ELTA 2018.06.04 12:54

Politinė nežinomybė dėl „Brexit“ kenkia verslo investicijoms, kurios nukrito iki žemiausio lygio per metus, naujo tyrimo duomenis pateikia naujienų tarnyba BBC.

Minėtą tyrimą atliko gamybos grupė EEF ir apskaitos patarėjai BDO. Remiantis jais, Jungtinės Karalystės gamintojų perspektyvos yra „šiek tiek labiau suvaržytos, negu buvo anksčiau“.

300 įmonių apklausa parodė, kad jos padėtį vertina su „atsargiu optimizmu“. Vis dėlto, pasak EEF, šalies ekonomikos augimas „trapus“.

„Gamintojai vis dar mato pozityvų paveikslą, o verslo pasitikėjimo rodikliai nekinta, laukiant antros metų pusės“, – teigiama EEF pareiškime.

EEF atkreipia dėmesį į „lėtėjantį pasaulio ekonomikos augimą“ ir į tai, kad „užsitęsusi politinė nežinomybė dėl „Brexit“ kenkia investicijoms“.

„Mes ir toliau įžvelgiame gamybos augimo ženklų, bet JK ūkis turi ir silpnų vietų, tad šiuo atveju svarbiausias tvarumas. Tačiau pozityvių tendencijų tęstinumas atrodo dar trapesnis, nes praėjusių metų plėtros varikliai – atsigaunanti euro zona, pasaulinių gamybos investicijų pakilimas ir konkurencingas svaras – silpsta“, – teigė EEF vyriausioji ekonomistė Lee Hopley.

L. Hopley pridūrė: „Nauja ir didėjanti nežinomybė taip pat vaidina savo vaidmenį, o „Brexit“ derybos stringa. Tai atsiliepia verslo investicijų, augimo bei dabartinio ir ilgalaikio produktyvumo perspektyvoms.“

Tomas Lawtonas iš BDO, savo ruožtu, paragino vyriausybę „neprarasti gamybos poreikių suvokimo ir visos ekonomikos reikmių supratimo, tęsiantis deryboms su Europos Sąjunga (ES)“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi