Verslas

2018.06.01 17:27

ES: durys prekybos deryboms su JAV šiuo metu yra uždarytos

ELTA 2018.06.01 17:27

Durys deryboms su Jungtinėmis Valstijomis dėl prekybos šiuo metu yra uždarytos, penktadienį teigė Europos Sąjungos (ES) prekybos komisarė Cecilia Malmstroem.

Reaguodama į JAV prekybos sekretoriaus Wilburo Rosso pasiūlymą atnaujinti derybas, C. Malmstroem teigė, kad šiuo metu „durys deryboms yra uždarytos“.

Anot jos, diskusijos galės vykti tik tada, kai JAV panaikins iš ES importuojamam plienui ir aliuminiui pritaikytus tarifus.

„Mes nekariaujame prekybos karo, bet esame sunkioje situacijoje, kurią sukėlė JAV“, – sakė C. Malmstroem, pridūrusi, kad susidariusi situacija kelia pavojų pasauliniam ekonomikos augimui.

W. Rossas ketvirtadienį paskelbė, kad nuo birželio 1 dienos įsigalioja importo tarifai iš ES, Meksikos ir Kanados įvežamam plienui ir aliuminiui. Anot jo, JAV ir ES nesugebėjo pasiekti abi šalis tenkinančio kompromiso, o Meksikai ir Kanadai tarifai pritaikyti dėl to, kad derybos dėl Šiaurės Amerikos laisvosios prekybos sutarties (NAFTA) vyksta lėčiau, nei tikėjosi amerikiečiai.

Tarifai sukėlė nepasitenkinimo bangą tarp JAV sąjungininkų, o ES paskelbė apie planus operatyviai atsakyti į Vašingtono veiksmus.