Naujienų srautas

Verslas2018.05.30 22:50

M. Katkus apie Lietuvos įvaizdį: vien dėl to, kad mes gražūs ir „faini“, nepuls visi čia važiuoti

„Nereikia manyti, kad vien dėl to, kad mes tokie gražūs ir faini, dabar visi puls pas mus važiuoti. Turim surasti savo išskirtinumą ir apie jį fainai papasakoti visuomenei“, – apie Lietuvos įvaizdžio kūrimo problemas LRT kalba viešųjų ryšių specialistas Mykolas Katkus. Anot jo, kalbėdami apie įvaizdžio formavimą, turime ko pavydėti savo kaimyninėms šalims.

M. Katkaus teigimu, Lietuva daro labai mažai, kad reklamuotų savo įvaizdį. Jis pažymi, kad tą daro Valstybinis turizmo departamentas, „Versli Lietuva“, Užsienio reikalų ministerija, kitos institucijos, tačiau pastangos nevisad sėkmingos, be to, trūksta lėšų.

„Lėšos tam yra per menkos. Šalys Europoje, Azijoje leidžia daug pinigų, bandydamos rasti savo esminį išskirtinumą, kuo galėtų pritraukti“, – sako M. Katkus.

Jo nuomone, kalbant apie sėkmės pavyzdžius, verta išskirti kaimyninę Estiją.

„Sąmoningos jos pastangos formuoti įvaizdį apie šalį, kalbant apie elektroninę erdvę, dalinant e. rezidentų pasus, kviečiant startuolius, giriantis savo, tarkime, inovacijų potencialu – jos kur kas sėkmingesnės. Ši šalis sulaukia dėmesio ne tik už tai, kas ji yra, bet už tai, ką ji pasakoja apie save“, – LRT sako M. Katkus.

Jo teigimu, skirtingai nei kaimynai, lietuviai neturi bendros platformos, kuri padėtų kurti vieningą šalies įvaizdį.

„Skirtingai nei mūsų kaimynai estai, švedai ar netgi latviai, mes neturime bendros platformos, kurią visi žinotume, platformos, kad tiek mūsų diplomatai, tiek kultūros žmonės, tiek verslininkai kalbėtų labai panašia kalba“, – teigia specialistas.

Daugiau apie tai – pokalbio įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi