Verslas

2018.05.30 15:02

Pritarta Kultūros ministerijos siūlymui: LRT laidų įsigijimas bus skaidresnis

LRT.lt 2018.05.30 15:02

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui pakeisti nuo 2003 metų galiojusią LRT laidų įsigijimo atskirąją ir pagal išimtis taikytą tvarką, naująjį reglamentą nustatyti pagal Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) rekomendacijas ir viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas, teigiama vyriausybės pranešime spaudai.

Naujasis reglamentas bus taikomas LRT ir valstybinėms perkančiosioms organizacijoms, kai perkamos programos ar transliacijos laikas.    

Taip pat patvirtintas naujas Radijo ir audiovizualinės žiniasklaidos programų, jų sukūrimo, gaminimo ir transliavimo eteryje laiko pirkimų tvarkos aprašas.

Kaip rašoma pranešime, atsižvelgiant į paslaugų pirkimo specifiką, nustatyta aiški derybų vykdymo tvarka. Derybose nustatyti kriterijai jų vykdymo metu negali būti keičiami, privalo būti sudaryta vertinimo komisija iš ne mažiau kaip 3 fizinių asmenų. Ši komisija dirbtų tris metus, vėliau turėtų būti pakeista ne mažiau kaip 1/3 dalis komisijos narių. Įvardinta, kad  pirkimų organizatoriais gali būti tik nepriekaištingos reputacijos asmenys.

Apraše įtvirtintos nuostatos neriboja kūrybiškumo, poreikio pirkti specialias laidas ar programos jei paslaugas teikti gali tik konkretus tiekėjas dėl transliuotojo reitingais pagrįstų aplinkybių arba dėl transliuotojo numatyto programų tinklelio.

Siekiant kuo didesnio konkurso atvirumo ir skaidrumo, kad paraiškų pateikimo terminas negali būti trumpesnis kaip 10 darbo dienų nuo skelbimo apie pirkimą paviešinimo.  Taip pat pirkimo dokumentuose turi būti nurodomi tik objektyvūs ir nediskriminaciniai kvalifikacinės atrankos reikalavimai ir taisyklės. Užtikrinant vienoda prieinamumą ir prikimo skaidrumą nustatoma, kad transliuotojas ir tiekėjas bendraus ir keitimasis informacija tik raštu, rašoma pranešime.

Neskelbiamą apklausą transliuotojas galės vykdyti tik išimties atveju arba kai pirkimo suma ne daugiau 10 tūkst. eurų. Taip pat nustatyta, kad perkančioji organizacija per 30 dienų nuo ataskaitinių kalendorinių metų pabaigos skelbs savo interneto svetainėje atliktų pirkimų laisvos formos ataskaitą.