Verslas

2018.05.30 12:44

Registrų centrui vadovaus buvęs STT vadovas

Registrų centro vadovu išrinktas Saulius Urbanavičius, buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas, patvirtino Susisiekimo ministerija.

Spaudoje prieš porą savaičių buvo užsiminta, kad Registrų centro vadovo konkursas buvo skelbiamas būtent šiam kandidatui.

„Laimėtojas – Saulius Urbanavičius. Bet skiriamas į pareigas jis bus tik gavus specialiųjų tarnybų išvadas. Iš viso buvo pareiškę norą dalyvauti šeši kandidatai“, – teigia susisiekimo ministro patarėja Vytautė Šmaižytė.

STT vairą S. Urbonavičius perėmė 2013 m., o tarnybą savo noru paliko 2018-ųjų pradžioje. Jis pats teigia visuomet siejęs savo ateitį su darbu valstybei.

„Baigdamas tarnybą Specialiųjų tyrimų tarnyboje sakiau ir dabar galiu pakartoti, kad tuomet tikėjausi sieti savo ateitį su darbu valstybei. Šiek tiek norėjau pokyčių ir manau, kad šitos pareigos leis tai pasiekti. Tai yra kita veiklos sritis, bus kitaip, bet vėlgi dirbsiu valstybei“, – BNS trečiadienį sakė S. Urbanavičius.

Kaip būsimasis centro vadovas jis teigė kol kas nenorintis atskleisti savo vizijų ir planų.

„Aš šiandien dalyvavau konkurse ir buvau informuotas, kad jį laimėjau, bet dar nesu paskirtas, todėl tikrai nenorėčiau daugiau komentuoti“, – teigė S. Urbanavičius.

Premjeras tiki, kad S. Urbanavičiui pavyks išspręsti centro problemas

Premjeras Saulius Skvernelis, komentuodamas konkurso rezultatus, sako tikintis, kad Registrų centro vadovo konkursą laimėjęs S. Urbanavičius sugebės išspręsti šios valstybės įmonės problemas.

„Tikrai manau, kad tai yra pareigūnas, atidirbęs sąžiningai Lietuvai ir būtent tas pareigūnas, iš tos tarnybos, kuriam, tikiu, pavyks perlaužti beviltišką situaciją Registrų centre“, – trečiadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė S. Skvernelis.

BNS nuotr.

Susisiekimo ministerija Registrų centro generalinio direktoriaus pareigoms ieškojo „nepriekaištingos reputacijos aukščiausio lygio vadovo, sukaupusio solidžią darbo patirtį“.

Registrų centro vadovą išrinkti bandoma jau ne pirmą kartą. Nuolatinio vadovo įmonė neturi ilgiau nei metus, po to, kai pernai vasarį iš pareigų pasitraukė ilgametis centro vadovas Kęstutis Sabaliauskas.

Paskutinį kartą konkursas skelbtas vasario pradžioje, tačiau, nesulaukus pakankamai dalyvių paraiškų, jis buvo atšauktas, numatant peržiūrėti reikalavimus.

Iki šiol centrui laikinai vadovauja Ieva Tarailienė.