Verslas

2018.05.30 07:51

Tarptautinis tyrimas: dirbantys žmonės yra nepasiruošę pensijai

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.05.30 07:51

Tarptautiniai tyrimai rodo, kad daugelyje pasaulio šalių dirbantys žmonės yra nepasiruošę pensijai. Labiausiai žmonės bijo, kad valstybė sumažins pensijas. Pasak ekspertų, tyrimas rodo, kad gyventojai yra naivūs ir jiems trūksta finansinio raštingumo žinių.

Didžiausiose pasaulio ekonomikose atlikto tyrimo duomenimis, dauguma žmonių nežino, kaip geriausia taupyti pensijai. Pavyzdžiui, jiems atrodo, kad pinigus verta investuoti į vienos bendrovės akcijas, nors iš tiesų lėšas reikėtų paskirstyti investuojant ir kitur.

Ekspertai teigia, kad gyventojai sunkiai supranta, kaip augančios kainos gali paveikti jų ateities pajamas, arba daugelis yra įsitikinę, jog išėję į pensiją dirbs, nors, statistiniais duomenimis, dažniausiai sveikata to neleidžia.

Taip pat žmonės neįvertina kaip technologijos, klimato kaita ar ekonomikos ciklai paveiks jų gyvenimus. Kartu didžioji dalis labiausiai bijo, kad valdžia sumažins jų pensijas – daugiausia taip manančių Brazilijoje ir Vengrijoje, mažiausiai – Jungtinėse Valstijose.

Tyrimas Skandinavijos valstybėse nebuvo atliekamas.