Verslas

2018.05.29 16:32

Vilniaus savivaldybė: pavyko susitarti dėl nacionalinio stadiono finansavimo

LRT.lt2018.05.29 16:32

Vyriausybė ir Vilniaus savivaldybė susitarė dėl nacionalinio stadiono statybų finansavimo, skelbiama sostinės savivaldybės pranešime.  

Antradienį Vilniaus meras Remigijus Šimašius susitiko su premjeru Sauliumi Skverneliu aptarti Šeškinės daugiafunkcio komplekso projekto vystymą ir finansavimo klausimus.  Vilniaus meras pristatė paskutines naujienas apie derybas dėl nacionalinio futbolo stadiono statybų su potencialiu vystytoju – konkursą laimėjusiu ir daugiafunkcio komplekso komisijai pasiūlymą pateikusiu konsorciumu: šiuo metu vyksta derybinis procesas, pabrėžiama, kokios svarbios dabar visų pastangos užtikrinti ES finansavimą.

„Džiaugiuosi, kad vyriausybė pradėjo konstruktyviai vertinti savivaldybės darbus ir toliau kartu dirbs vystant šį visiems itin svarbų daugiafunkcį kompleksą. Tikiu, kad nuo šiol darbai judės daug sklandžiau ir kompleksas bus pastatytas greičiau.“ – po susitikimo su premjeru sakė Vilniaus  meras R. Šimašius.

„Savivaldybė siūlo sprendimus, kad projektas būtų įgyvendintas ir esminės konkurso sąlygos nebūtų pažeistos. Mums siūlymai priimtini, laukiame sprendimų. Esminis, mūsų supratimu, reikalavimas buvo, kad nebūtų pakeista esminė sąlyga, kad vyriausybė pradeda atsiskaitinėti už projektą tuomet, kai objektas ar objektai baigti ir pradeda funkcionuoti. Tada mes ne vėliau kaip per trejus metus sumokame tiek nacionalines lėšas, tiek ES skirtas lėšas. Kitos sąlygos, kurias būtina išlaikyti: visos sutartys turi būti pasirašytos iki 2020 metų gruodžio 31 dienos; statybos baigtos, kompleksai pradėti funkcionuoti ne vėliau kaip iki 2022 metų gruodžio 31 dienos; derybos turi būti baigtos šių metų lapkričio 19 dieną“, – sakė premjeras.

BNS nuotr.


R. Šimašiaus teigimu, trišalėse derybose deramasi dėl koncesijos įgyvendinimo pasiūlymo, kurį bendra savivaldybės ir vyriausybės komisija pripažino kaip tinkamą ir dėl kurio galima derėtis.

„Axis Industries“ reikalauja, kad būtų atliekami 49 proc. išankstiniai mokėjimai pagal darbų pridavimo aktus.

Prieš dvi savaites koncerno „Icor“ valdoma „Axis Industries“ su partneriais Vilniaus savivaldybei nacionalinio stadiono konkurse pateikė 100 tūkst. eurų garantiją.

Vilniaus miesto savivaldybė nurodė, kad konsorciumas patvirtino savivaldybei, jog preliminarus konkurso laimėtojo pasiūlymas gali būti laikomas išsamiu pasiūlymu ir pateikė bankinę savo įsipareigojimų garantiją.

Anksčiau tikėtasi, kad derybų procesą pavyks baigti iki liepos pabaigos, o daugiafunkcio komplekso statybų sutartį pasirašyti iki rudens, maksimaliai sutrumpinant terminus pusmečiu.

Konsorciumą sudaro įmonės: „Axis Industries“, „Venetus Capital“ ir „Kauno arena“, bendradarbiaujančios su tarptautine architektų kompanija „Populous“ ir lietuviais „Cloud architektai“.

Konkurse dėl stadiono statybų norėjo dalyvauti ir „Vilniaus nacionalinis stadionas“, bet po ankstesnio teismo sprendimo vienintele konkurso dalyve liko koncerno „Icor“ įmonė „Axis Industries“, kuri stadiono kompleksą pasiūlė pastatyti už 79,9 mln. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt