Verslas

2018.05.29 12:51

„Sodros“ tarifo sumažinimas kainuotų 80 mln. eurų

BNS2018.05.29 12:51

Jeigu būtų priimtas sprendimas sumažinti„Sodros“ tarifą 2 procentiniais punktais, socialinio draudimo fondui tai kainuotų 80 mln. eurų. Kaip rašo „Verslo žinios“, panaši suma šio fondo biudžete liko šiemet, kai jos 2,7 mlrd. eurų skola nukeliavo į valstybės biudžetą.

„Sodros“ vadovas Mindaugas Sinkevičius skaičiuoja, kad „Sodros“ tarifą sumažinus 2 procentiniais punktais, 2018 metais fondas netektų apie 260 mln. eurų.

„Pasakius A, reikia pasakyti ir B – šiuo metu į antrosios pakopos pensijų fondus 2018 metais planuojame pervesti apie 180 mln. eurų. Jeigu nebeliktų prievolės mokėti šių lėšų, „Sodrai“ pokyčiai kainuotų apie 80 mln. eurų per metus“, – teigia M. Sinkevičius.

BNS primena, jog vyriausybė praėjusią savaitę patvirtino pensijų reformą ir siekia sujungti darbuotojo bei darbdavio socialinio draudimo įmokas, dviem procentiniais punktais mažinti socialinio draudimo įmokas ir įvesti „Sodros“ įmokų lubas, o bazinės pensijos mokėjimą perkelti į valstybės biudžetą.

Taip pat siūloma nutraukti „Sodros“ įmokas į antros pakopos pensijų fondus. Juose norintis kaupti darbuotojas turėtų mokėti 4 proc. atlyginimo, o valstybė ir toliau prisidėtų 2 proc. vidutinio darbo užmokesčio.

Dėl šių pakeitimų dar turės balsuoti Seimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt