Verslas

2018.05.28 13:48

B. Johnsonas: JK privalo visiškai palikti ES muitų sąjungą

ELTA 2018.05.28 13:48

Jungtinė Karalystė privalo visiškai pasitraukti iš Europos Sąjungos muitų sąjungos po „Brexit“ tam, kad vėl taptų rimtu žaidėju pasaulinėje prekyboje, pirmadienį sakė šalies užsienio reikalų ministras Borisas Johnsonas.

„Dabar atėjo mūsų laikas nebūti mažiau europiečiais – mes galime turėti glaudžius prekybos ryšius su ES – bet vėl tapti tikra globalia jėga“, – laikraščio „Daily Telegraph“ skiltyje rašė B. Johnsonas.

Anot neseniai iš vizito po Pietų Ameriką grįžusio ministro, regiono valstybių lyderiai buvo „empatiški“ ir jam teigė, kad „Jungtinė Karalystė privalo visiškai pasitraukti iš ES muitų sąjungos“.

„Kad Britanija būtų stiprus prekybos partneris mes, kaip pažymėjo ministrė pirmininkė, privalome atsiimti savo tarifų sąrašus bei vykdyti sandorius, kurie yra nesudėtingi“, – teigė B. Johnsonas.

Likus vos mėnesiui iki svarbaus ES susitikimo, Jungtinės Karalystės valdžia vis dar yra stipriai susiskaldžiusi ateities prekybos ryšių su Europa klausimu.

B. Johnsonas ir kai kurie kiti ministrai teigia, kad šalis turi visiškai atsiskirti nuo ES, kuri šiuo metu yra didžiausias britų prekybos partneris, nes tai leistų pasirašyti laisvosios prekybos sutartis su kitomis valstybėmis. Tačiau nuosaikesni vyriausybės nariai ragina ieškoti labiau subalansuotų prekybos santykių su ES variantų.