Naujienų srautas

Verslas2018.05.25 09:49

S. Skvernelis: Kinija – svarbiausia prekybos partnerė Azijoje

LRT.lt 2018.05.25 09:49

Premjeras Saulius Skvernelis susitiko su Kinijos  žemės ūkio ministru Han Changfu ir aptarė tolesnį bendradarbiavimą užsienio prekybos žemės ūkio bei maisto produktais srityje. Premjeras pažymėjo, jog Kinija yra svarbiausia prekybos partnerė Azijoje, ypač džiugina augantis ekonominis bendradarbiavimas, vis daugiau lietuviškų produktų randa savo vietą Kinijos rinkoje, teigiama vyriausybės pranešime.

„Praėjusiais metais pasirašytas Veiksmų planas tarp Kinijos ir Lietuvos žemės ūkio ministerijų suteikia solidų pagrindą tarpinstitucinei partnerystei. Mes esame pasiruošę toliau tęsti šio plano įgyvendinimą, vykdyti bendras veiklas žemės ūkio ekonomikos ir prekybos, maisto saugos srityse, kartu dalyvaujant tarptautinėse žemės ūkio parodose, keistis patirtimi ir informacija. Vertiname Kiniją kaip vieną iš prioritetinių Lietuvos maisto pramonės eksporto rinkų“, – sakė premjeras. 

Vyriausybės vadovas akcentavo, jog 2016 metais Kinijos kompetentingų institucijų išduoti eksporto leidimai Lietuvos pieno perdirbimo įmonėms paskatins aukštos kokybės lietuviškų maisto produktų eksportą į Kiniją. Taip pat tikimasi artimiausiu metu gauti eksporto leidimus jautienai, pašarams ir grūdams.

Premjeras  padėkojo Kinijos žemės ūkio ministrui Han Changfu už paramą ir suteiktą galimybę Lietuvoje organizuoti 13-ąjį Kinijos – Vidurio ir Rytų Europos šalių (1+16) žemės ūkio prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo forumą.

2017 m. žemės ūkio ir maisto prekių eksportas į Kiniją sudarė 8 mln. eurų, eksporto suvestinėje Kinija užėmė 45 vietą iš 143 šalių. 2017 metais  Lietuvos eksportas į Kiniją išaugo 46 procentais. Į Kiniją daugiausia eksportuota sūrių ir varškės, sušaldytų mėlynių, koncentruoto pieno ir grietinėlės,  alkoholinių gėrimų ir kitų produktų. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi