Naujienų srautas

Verslas2018.05.24 10:50

L. Kukuraitis užsimena apie kompromiso paieškas Seime dėl pensijų reformos

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis neguldo galvos, kad po diskusijų Seime tas pensijų reformos variantas, kuriam trečiadienį pritarė vyriausybė, toks ir liks, tačiau varianto B kol kas neturi.

„Dabar diskusija persikėlė į Seimą. Dėl to tikrai negalime sakyti, kad taip ir bus nuo sausio arba nuo 2020 m., bet tokie yra siūlymai“, – sakė L. Kukuraitis žurnalistams Seime po susitikimo su socialdemokratų frakcija. Daugiausiai diskusijų kelia pasiūlymas 2 proc. sumažinti „Sodros“ mokestį, kam atvirai nepritaria ir Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas „valstietis“ Stasys Jakeliūnas. Pasak ministro, jeigu bus rastas kompromisas dėl to, pasiūlymams dar pavasario sesijoje galėtų pritarti ir Seimas.

Ministras kol kas apie kokį nors variantą B nekalba. „Turininė diskusija Seime dar nėra prasidėjusi, tik vakar vyriausybėje priėmėme, tie teisės aktai dar į Seimą net neatėjo. Labai svarbu išgirsti Seimo narių siūlymus, (…) ir pradėti derybas“, – sakė L. Kukuraitis.

Nusimato aiškinimasis Konstituciniame Teisme

Kaip viena iš problemų yra įvardinama aplinkybė, kad 2020 m. pervedimai kaupimui iš mokamo „Sodros“ mokesčio padidės nuo dabartinių 2 proc. iki 3,5 procento. „Šiuo atveju dėl 3,5 proc. bėdos išvengimo atsiranda teisėtų lūkesčių problema. Jeigu mes keičiame įstatymus, kad nebepervestume, atsiranda teisėtų lūkesčių problema, nes dalyviai tikisi, kad ilgainiui, 2020 m., bus pervedami 3,5 proc., vietoj dabartinių 2 proc.“, – sakė L. Kukuraitis.

Tačiau jis atkreipė dėmesį, kad nepervedus 3,5 proc. atitinkamai nesumažėtų „sodrinė“ pensija. „Tai yra tam tikras balansas ir čia tikrai būtų galima su Konstituciniu Teismu diskutuoti, nes, mano galva, koks reformos variantas bebūtų pasiūlytas, mes Konstitucinio Teismo neišvengsime. Viena ar kita grupė kreipsis išaiškinimo, ar reforma yra pakankamai subalansuota ir atitinka reformos standartą“, – sakė L. Kukuraitis.

Ministras atkreipė dėmesį, kad Konstitucinis Teismas savo išaiškinime leidžia daryti kaupimo reformas, užtikrinant teisėtų lūkesčių kompensavimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi