Verslas

2018.05.23 16:21

Rusijos turizmo organizatorius pasiūlė šalyje uždrausti Booking.com

BNS2018.05.23 16:21

Vienas didžiausių Rusijos turizmo organizatorių „Svoy TS“ kreipėsi į Kultūros ministeriją oficialiu laišku, kuriame siūloma uždrausti tarptautinės apgyvendinimo užsakymų internetu svetainės Booking.com veiklą Rusiją, taip reaguojant į Jungtinių Valstijų sankcijų Rusijai griežtinimą.

„Svoy TS“ vadovas ir vietinės „SvoyHotel“ apgyvendinimo užsakymų internetu sistemos savininkas Sergejus Vojkovičius, aiškindamas tokį siūlymą, pareiškė, jog Booking.com valdo apie 70 proc. Rusijos viešbučių užsakymų rinkos, todėl vietiniai turizmo organizatoriai nepajėgūs su ja konkuruoti.

Kultūros ministerijai pavaldi Federalinė turizmo agentūra („Rosturizm“) pranešė, kad savo poziciją dėl to paskelbs tik sulaukusi šalies turizmo sektoriaus organizacijų oficialios reakcijos į tai.

Šios reakcijos ilgai laukti neteko.

Tokį siūlymą sukritikavo Rusijos turizmo industrijos sąjunga, Rusijos viešbučių asociacija, Rusijos restoranų ir viešbučių federacija.

Rusijos turizmo industrijos sąjungos atstovė spaudai pareiškė, jog Booking.com veiklą Rusijoje vertėtų tinkamai reguliuoti, o ne drausti.

Booking.com faktiškai teikia informacines paslaugas. Šią jos veiklą būtina reguliuoti griežčiau. Siūlymas jos veiklą uždrausti – nevykęs, nes dėl to bus pažeista vartotojų teisė rinktis. Booking.com Rusijoje neregistruota ir čia nemoka mokesčių. Ko gero, taip neturėtų būti“, – sakė Irina Tiurina.

„Tai reikėtų spręsti atsargiai ir atsakingai – sankcijos sankcijomis, bet blaivus protas išties padėtų. Viešbučiai iš Booking.com sulaukia solidžią užsakymų dalį, ir jų nuomonė, kaip ir mūsų, – kategoriškai neigiama“, – pareiškė Rusijos viešbučių asociacijos prezidentas Genadijus Lamšinas.

Iš esmės tokią nuomonę išsakė ir Rusijos restoranų ir viešbučių federacijos viceprezidentas Vadimas Prasovas.

„Taip, Booking.com – labai stiprus konkurentas. Mes, be abejo, tokiam siūlymui pritariame. Pritariame bet kokiam konkurentų naikinimui. Tačiau tai – nelabai teisinga ir adekvatu. Ar ne taip?“ – ironiškai pareiškė Rusijos apgyvendinimo užsakymų internetu svetainės Acase.ru generalinio direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Kurnosovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt