Verslas

2018.05.23 16:50

„Lietuvos energija“: „žalieji“ projektai bus bene ambicingiausia strategijos kryptis

ELTA 2018.05.23 16:50

Žaliosios generacijos projektų sąrašas ilgas, susijęs ir su vėjo, ir su saulės jėgainių parkais, o ši sritis bus vystoma ir įsigijimų būdu, ir vystant naujus projektus, sako Energetikos įmonių holdingo „Lietuvos energija“ vadovas Darius Maikštėnas.

„Rizika išskaidoma diversifikuojant projektus, dėl to žalioji energetika vystoma kombinuojant vėjo, saulės, kogeneracinių jėgainių projektus, taip pat strateginę generaciją, kuri paremta pagrinde dujomis ir baterijomis“, – komentavo D. Maikštėnas.

„Lietuvos energijos“ strategijoje nurodoma, kad investicijos į ilgalaikį turtą 2018–2030 metais sieks 6,2 mlrd. eurų. Didžioji dalis – 45 proc. – investicijų bus skirta atsinaujinančiai energetikai, 39 proc. – skirstomajam tinklui. Be to, trečdalis (35 proc.) investicijų bus ne Lietuvoje.

Planuojama plėsti investicijas į atsinaujinančią energiją. 2020 metais Baltijos šalyse ir Lenkijoje „Lietuvos energija“ ketina turėti 400 MW atsinaujinančių energijos išteklių. Šuo metu Lietuvoje visų vėjo jėgainių galia siekia 500 MW. 2025 metais planuojama plėtra į Vidurio Europą, o bendri žaliosios energijos pajėgumai pasieks 1 tūkst. MW, 2030 metais įmonė visoje Europoje ketina turėti 3 tūkst. MW atsinaujinančių elektrinių.

„Žalioji generacija yra bene ambicingiausia mūsų strategijos kryptis, kuriai skirsime daugiausia investicijų. Mūsų tikslinė rinka – Baltijos šalys ir Lenkija, vėliau, nuo 2025 m., ir Rytų ir Centrinės Europos šalys“, „Lietuvos energijos“ strategijos pristatyme kalbėjo įmonių grupės valdybos narys Darius Kašauskas.

ELTA jau rašė, kad „Lietuvos energija“ iki 2030 metų ketina išmokėti 1,6 mlrd. eurų dividendų. Investicijos turėtų viršyti 6 mlrd. eurų.

Tai numatoma trečiadienį patvirtintoje įmonės veiklos strategijoje.

Įmonė žada plėstis užsienyje, patekti tarp dešimties pažangiausių naujosios energetikos bendrovių pasaulyje bei daugiau investuoti į atsinaujinančią energetiką visoje Europoje.