Verslas

2018.05.23 12:34

Laidoja vaistinių reklamos draudimo idėją

Trečiadienį vykusiame Seimo sveikatos reikalų komiteto posėdyje balsavimu nepritarta „valstiečių“ Stasio Tumėno ir Arūno Gumuliausko siūlytoms Farmacijoms įstatymo pataisoms, tarp kurių buvo ir siūlymas visiškai uždrausti vaistinių reklamą žiniasklaidos priemonėse.

Prieš draudimą balsavo 7 komiteto nariai, už nebalsavo nė vienas, susilaikė vienintelis „valstietis“ Algimantas Kirkutis. S. Tumėnas ir A. Gumuliauskas buvo aiškinę, kad teikiamais pasiūlymais jie norėjo padėti mažosioms vaistinėms. Nepritarta ir kitoms S. Tumėno ir A. Gumuliausko siūlytoms pataisoms, uždrausti pirkti vaistinius preparatus asmenims iki 18 metų: likta prie esamos tvarkos, kai jie neparduodami asmenims iki 16 metų.

Pataisų autoriai S. Tumėnas ir A. Gumuliauskas patys posėdyje nedalyvavo. Lietuvos vaistinių asociacijos valdybos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė anksčiau teigė, kad vaistinių reklamos draudimas trukdytų žmonėms skleisti žinią ne tik apie turimus vaistus, kitus produktus, jų kainas, bet ir apie suteikiamas paslaugas, vykdomas sveikatingumo akcijas ir kitus sveikatinimo projektus. Tokios idėjos reikalingumo sakė nematantys ir Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.