Verslas

2018.05.23 10:27

V. Vasiliauskas: vyriausybė praleidžia progą geriau pasiruošti ateinantiems sunkesniems laikams

ELTA 2018.05.23 10:27

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas sako apgailestaujantis, kad Vyriausybė, ruošdama mokesčių ir pensijų sistemų pertvarkas, neatsižvelgė į jų ekspertinius pasiūlymus, ypač liečiančius visuotinį nekilnojamojo turto mokestį, individualiai dirbančiųjų apmokestinimo prilyginimą dirbančiųjų pagal darbo sutartis. Pasak jo, tai pinigai, kurie guli po kojomis – tik pasilenk ir paimk. 

„Vien tik darbuotojų apmokestinimo sumažinimo aspektas yra per siauras. Nėra visų pajamų apmokestinimo tolygumo sprendimo. Mūsų vertinimu, didžiausia problema – perskirstymas. Dėl to siūlymai, mūsų nuomone, ne iki galo pamatuoti. Apgailestaujame, kad į mūsų siūlymus neatsižvelgta“, – po posėdžio vyriausybėje kalbėjo V. Vasiliauskas.

Jo nuomone, vyriausybė praleis progą geriau pasiruošti ateinantiems sunkesniems laikams.

„Negalime lyginti dabartinio ekonominio ciklo ir pasirengimo blogiems laikams su tuo, kas buvo 2008 m. Tikrai skirtingas tvarumas. Bet kada atsiranda galimybės, būtų gerai išspręsti problemas. Netikiu, kad vien mokesčių administravimo pagerinimu jas galime išspręsti“, – kalbėjo V. Vasiliauskas.

„Pensijų reformai pasiūlyti kompromisai, manome, iš esmės tinkami, jie susiję su siekiu spręsti demografinės duobės, kuri mūsų laukia netolimoje ateityje, iššūkius. Tačiau svarbiausia, kokie galutiniai sprendimai bus priimti Seime. Tai struktūrinės reformos, dėl jų reikia visiems susitarti. Seime taip pat.

Seimo komitetuose turėsime išsamią diskusiją visais klausimais. Turime kalbėti apie visą paketą, nes tai vieno kūno dvi rankos. Ištraukus vieną kortą, gali griūti visas namelis“, – aiškino Lietuvos banko vadovas.

ELTA primena, kad vyriausybė trečiadienį pritarė mokesčių ir pensijų sistemų struktūrinėms reformoms, iki pasirašymo nurodžiusi padaryti kai kuriuos techninius pakoregavimus. Seimas, tikimasi, jas priims iki liepos, nors neatmetama, kad diskusijos užsitęs ir pakeitimus gali tekti priimti su kitų metų biudžeto tvirtinimu.