Verslas

2018.05.22 16:27

Britai suskaičiavo, kiek jiems atsiėjo karališkosios vestuvės

lrytas.lt 2018.05.22 16:27

Jaunavedžiams Sasekso kunigaikščiams pradedant vedybinį gyvenimą Vindzoras tebesitvarko po tuoktuvių iškilmių. Po vestuvių, kurias stebėjo maždaug 3 mlrd. žiūrovų, svarstoma: kiek tai kainavo?

Laukimas baigėsi, Meghan Markle ir princo Harry vestuvės praskaidrino pavasarišką britų savaitgalį.

Pirmadienį Vindzore jau vyko didžiulė talka.

Buvo renkamos šiukšlės, surenkami gatvių atitvarai, nukabinamos vėliavėlės, filmavimo grupės rinkosi įrangą.

33-ejų princo ir 36-erių amerikietės aktorės šventė iki šiol narstoma po kaulelį, lyginama su kitomis karališkosiomis vestuvėmis, apkaišoma skaičiais, kurie iškalbingai parodo, kokio dydžio puota vyko.

Skaičiuojama, kad prabanga ir elegancija tviskančios vestuvės kainavo per 32 mln. svarų (apie 36 mln. eurų). 94 proc. išlaidų sudarė pinigai apsaugai, kuriuos ketina sumokėti pati karališkoji šeima iš savo, o ne iš mokesčių mokėtojų pajamų.

Beje, britai dėl karališkosios šeimos išlaikymo apskritai neturėtų skųstis – apskaičiuota, kad per metus kiekvienam Jungtinės Karalystės gyventojui monarchija kainuoja vos 74 euro centus.

BNS nuotr.

Vestuvių saugumui užtikrinti 250 britų ginkluotųjų pajėgų kareivių budėjo Vindzore.

Iškilmes nuo teroro sergėjo dar 5 000 pareigūnų – patrulių, snaiperių, užsimaskavusių apsauginių. Ilgai rengta visa saugumo strategija.

Jaunieji rūpinosi ir paprastais žmonėmis. Harry ir Meghan į savo vestuves pakvietė 2640 eilinių britų. Jie negalėjo stebėti vestuvių ceremonijos, tačiau stovėjo pilies teritorijoje ir laukė nuotakos bei jaunikio.

Po maždaug valandą trukusios ceremonijos jie džiaugsmingais šūksniais ir plojimais galėjo pasveikinti ką tik susituokusius Sasekso kunigaikščius, pasigrožėti M. Markle beveik 5 metrų ilgio nuometu ir prabangia suknele.

Skaičiuojama, jog nuotakos apdaras, už kurį ji mokėjo pati, galėjo kainuoti apie 200 tūkst. svarų (apie 229 tūkst. eurų). Dar 4 tūkst. svarų (4 580 eurų) turbūt teko sumokėti siuvėjoms ir „Givenchy“ mados namų dizainerei Clare Waight Keller už matavimus.

Vėliau pilies kieme žmonės galėjo iškylauti, o jiems buvo padovanoti vestuvių krepšeliai, į kuriuos buvo sudėtas Vindzore pagamintas šokoladas, sausainiai ir 20 proc. nuolaidos kuponas, su kuriuo buvo galima pigiau įsigyti oficialų vestuvių magnetuką.

Reuters/Scanpix nuotr.

Iš viso 100 tūkst. žmonių šį savaitgalį atvyko į Vindzorą, kad galėtų pamatyti jaunavedžių porą, kuri po ceremonijos karieta važiavo ir mojavo susirinkusiems.

Ceremonijos ir šventės vietos buvo išdabintos 20 tūkst. gėlių žiedų, gyvais augalais. Jie buvo ne išmesti, o po šventės sukomponuoti į atskiras puokštes ir išsiųsti į keletą slaugos namų, kur gydomi ir prižiūrimi garbaus amžiaus britai.

O M. Markle puokštė, kuriai gėles iš Kensingtono rūmų sodo rinko pats princas Harry, pagal karališkųjų nuotakų tradiciją padėta Vestminsterio abatijoje ant nežinomo kario kapo.

Po vestuvių džiaugėsi ir labdaringa organizacija: Meghan ir Harry vestuvių svečių prašė nenešti dovanų, o aukoti labdaros fondui Mumbajuje, kuris rūpinasi, kad moterys gautų sanitarinių reikmenų. Skaičiuojama, jog puotos dalyviai fondui turėjo paaukoti 1,2 mln. eurų.

Parengta pagal „The Guardian“, BBC ir AP informaciją.