Naujienų srautas

Verslas2013.07.11 10:06

A. Butkevičius: švedų ekspertų išvados nebus lemiamos sprendžiant dėl atominės

ELTA 2013.07.11 10:06

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius teigia, kad Švedijos ekspertų studija dėl Europos Sąjungos (ES) elektros tinklų integracijos nebus lemiamas veiksnys sprendžiant dėl Visagino atominės elektrinės statybų.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius teigia, kad Švedijos ekspertų studija dėl Europos Sąjungos (ES) elektros tinklų integracijos nebus lemiamas veiksnys sprendžiant dėl Visagino atominės elektrinės statybų.

Apie tai Vyriausybės vadovas informavo ketvirtadienio „Žinių radijo“ laidoje. Reaguodamas į pastabą, kad dėl Visagino atominės jėgainės statybų klausimo vėl kilo neaiškumai, premjeras patikino, kad „jokie įdomūs dalykai nevyksta“.

Pasak A. Butkevičiaus, šiuo metu baiginėjama Švedijos ekspertų studija dėl ES elektros tinklų integracijos yra atliekama Europos Komisijos (EK) nurodymu.

„Jau metai laiko ar daugiau EK yra priėmusi sprendimą, kad Švedijos ekspertai atliktų studiją dėl Baltijos šalių sinchronizacijos į bendrą ES energetikos rinką, ir labai man keista, kad kažkodėl kai kurie žmonės jau yra tai pamiršę. Tai yra EK duotas pavedimas, ir tas nurodymas, ir užsakymas tos studijos yra senas klausimas, apie kurį mes ir Seime esame diskutavę (...). Čia yra normalus procesas, ir jokių čia stebuklų nėra“, – kalbėjo premjeras.

Paprašytas patikslinti, ar ši studija lems galutinį sprendimą dėl atominės jėgainės statybų, A. Butkevičius atsakė neigiamai.

„Ne, aš manau, kad ne. Tai parodys svarbų aspektą, kad turint atominę elektrinę, jei ji būtų pastatyta, reikėtų žinoti, iš kur mes apsirūpinsime papildoma elektros energija ir kokiais tinklais ta energija būtų paduodama į Baltijos šalis“, – švedų studijos tikslus paaiškino A. Butkevičius.

Premjeras taip pat patikino, kad priimdama galutinį sprendimą Vyriausybė kliausis ne tik visuomenės nuomone, kuri iki šiol išliko negatyvi.

„Žmonių nuomonė yra svarbi ir į tai turi būti atsižvelgiama, bet, aš manau, turi dominuoti ir kiti kriterijai, kad būtų išvengta tam tikro politinio populizmo“, – paaiškino A. Butkevičius.

ELTA primena, kad energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius yra sakęs, jog Visagino atominės elektrinės ateitis turėtų paaiškėti rudenį.

„Aš informavau Ministrą Pirmininką apie tai, kokie yra padaryti darbai ir ką esame sutarę su mūsų partneriais (Latvija ir Estija – ELTA). Labai trumpai galiu pasakyti, kad po visų susitikimų – ir įmonių, ir ministrų lygiu, taip pat po premjerų susitikimo – sutarta dėl bendro ekonominio projekto įvertinimo. Šie darbai dabar ir vyksta. Rudenį, kaip ir esame įpareigoti Vyriausybės protokoliniu sprendimu, pateiksime galutinį sprendimą“, – pirmadienį Briuselyje po Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos (ITRE) posėdžio, kuriame buvo pristatyti ir Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai prioritetai ir jų įgyvendinimo darbotvarkė, žurnalistams sakė J. Neverovičius.

Visagino AE projekto vertė siekia 17 mlrd. litų. Lietuvos dalis sudarys apie 6 mlrd. litų. Planuota, kad jėgainės statybos prasidės 2015 metais, o veikti elektrinė pradės 2020–2021 metais.

2011 m. gruodį iš atominės elektrinės projekto pasitraukus Lenkijai, joje toliau dalyvauja Lietuva, Latvija, Estija ir strateginis investuotojas – Japonijos „Hitachi“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi