Verslas

2013.07.10 23:41

Ūkio ministras žada tęsti dešiniųjų pradėtą valstybinių įmonių pertvarką

LRT.lt 2013.07.10 23:41

Trečiadienį įvyko valstybės valdomų įmonių (VVĮ) 2012 m. veiklos ataskaitos pristatymas, kuriame Ūkio ministras Evaldas Gustas pažadėjo tęsti 2011 m. pradėtą pertvarką ir akcentavo VVĮ veiklos skaidrumą.

Trečiadienį įvyko valstybės valdomų įmonių (VVĮ) 2012 m. veiklos ataskaitos pristatymas, kuriame Ūkio ministras Evaldas Gustas pažadėjo tęsti 2011 m. pradėtą pertvarką ir akcentavo VVĮ veiklos skaidrumą.

„Valstybės valdomų įmonių ir viešųjų įstaigų veiklos skaidrumo ir efektyvumo didinimas yra viena iš Vyriausybės 2013 m. prioritetinių veiklos krypčių. Skaidrumas yra vienas svarbiausių žingsnių geresnio įmonių valdymo link“, – pranešime spaudai cituojamas E. Gustas.

Pasak jo, viešai prieinamos VVĮ ataskaitos yra priemonė kontroliuoti, kaip įmonės įgyvendina savo tikslus, skatina VVĮ valdybas ir vadovybę veikti kuo efektyviau.

Pristatyme dalyvavo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, VVĮ vadovai, nepriklausomi VVĮ valdybų nariai, verslo atstovai ir bankų ekspertai.

E. Gustas tikino, kad toliau bus tęsiami 2011 m. pradėtos VVĮ pertvarkos  darbai, rengiamos apibendrintos ataskaitos apie valstybės valdomų įmonių veiklą ir jos rezultatus.
 
Pasak ūkio ministro, tai, kad Lietuva, kaip dalyvė, yra pakviesta dalyvauti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Valstybės nuosavybės ir privatizavimo praktikų darbo grupėje, parodo, kad EBPO mato Lietuvos pažangą VVĮ valdymo srityje.

Kadangi VVĮ politika ir praktika iš esmės yra nacionalinio pobūdžio, vis plačiau aptariama ir Europos Sąjungos (ES) lygiu kaip svarbus konkurencingumo ir vidaus rinkos dėmuo.

VVĮ reformos įgyvendinimo klausimas įtrauktas į 2013 m. Nacionalinę reformų darbotvarkę.

Vykdant VVĮ reformą greta Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo pakeitimo ir komercinių bei nekomercinių funkcijų atskyrimą įtvirtinančio reglamentavimo bus tęsiamas Valstybės turtinių ir neturtinių teisių įgyvendinimo valstybės valdomose įmonėse tvarkos tobulinimas. Šiais metais Vyriausybė jau priėmė tam tikrus šios tvarkos pakeitimus. Reguliavimas priartintas prie EBPO paskelbtų VVĮ valdymo principų – kolegialių organų nepriklausomų narių rinkimo aspektu.

Ūkio ministerija teigia artimiausiu metu ketinanti siūlyti toliau tobulinti šią tvarką ir dar labiau ją priartinti prie gerosios tarptautinės praktikos ir pažangių valdymo principų.