Verslas

2018.05.18 18:58

Beveik 11 mln. eurų ES lėšų – sinchronizacijai būtinam projektui

ELTA2018.05.18 18:58

Šiaurės rytų Lietuvos perdavimo tinklo optimizavimui iš ES struktūrinių fondų skirta 10,8 mln. eurų. Tokį įstatymą pasirašė energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Tai dar vienas konkretus infrastruktūros projektas, skirtas pasirengti sinchroniniam darbui su kontinentinės Europos tinklais, rašoma Energetikos ministerijos pranešime.

„Projekto metu bus atlikti perdavimo tinklo atnaujinimo darbai, kurie yra būtini norint sėkmingai atsijungti nuo sovietinės sistemos ir prisijungti prie saugaus Europos tinklo. Kartu tai užtikrins patikimą tinklo veikimą ir geresnę paslaugų kokybę Šiaurės rytų Lietuvos elektros energijos vartotojams ir leis kasmet sutaupyti daugiau nei pusę milijono eurų dėl sumažėjusių elektros įrenginių eksploatavimo išlaidų“, – sako energetikos ministras Ž. Vaičiūnas.

ES fondų lėšomis bus rekonstruotos dvi 330 kV transformatorių pastotės Visagino ir Utenos rajonuose. Ten bus įdiegta pažangi infrastruktūra, kuri užtikrins patikimą elektros energijos perdavimą ir aukštesnę paslaugų kokybę tiek esamiems, tieks naujiems elektros tinklo naudotojams Visagino ir Utenos rajono savivaldybėse.

Įgyvendinant šį projektą bus demontuota galingiausia – 750 kV aukštos įtampos – linija, jungianti Ignalinos AE pastotę su Baltarusija bei iš Ignalinos pastotės į 330 kV skirstyklą Elektrėnuose bus perkeltas valdomas 330 kV šuntinis reaktorius.

Numatyta, kad elektros perdavimo sistemos mazgo rekonstrukcija Šiaurės rytų Lietuvoje truks ketverius metus ir bus užbaigta ne vėliau kaip 2021 m. pavasarį. Visa projekto vertė 28,9 mln. eurų su PVM. Iš ES struktūrinių fondų finansuojama 45 proc. projektų vertės – 10,8 mln. eurų.

Visiškas elektros sistemos valdymo susigrąžinimas atsijungiant nuo rusiškosios IPS/UPS sistemos ir susijungimas su kontinentinės Europos elektros tinklų sinchroniniam darbui – vienas prioritetinių šios vyriausybės darbų energetikoje, rašoma pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt