Verslas

2015.09.08 13:45

Rekordinė lietuvių investicija Baltarusijoje – „IKEA“ reikmėms tenkinti

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Lietuvos baldų pramonės lyderiai – Vakarų medienos grupė (VMG) ir koncernas SBA – Baltarusijoje, Mogiliovo srities Laisvojoje ekonominėje zonoje trečiadienį oficialiai atidarė gamyklų kompleksą.

Lietuvos baldų pramonės lyderiai – Vakarų medienos grupė (VMG) ir koncernas SBA – Baltarusijoje, Mogiliovo srities Laisvojoje ekonominėje zonoje trečiadienį oficialiai atidarė gamyklų kompleksą.

Kaip rašoma įmonės išplatintame pranešime, kompleksą sudaro „VMG Industry“ medžio drožlių plokščių, korpusinių baldų, faneros fabrikai ir SBA „Mebelain“ gamykla, gaminsianti modernius natūraliu lukštu dengtus baldus.

VMG ir SBA investavo daugiau nei 325 mln. litų. Tai didžiausia Lietuvos įmonių tiesioginė investicija Baltarusijoje ir viena didžiausių pramonės investicijų užsienyje lietuviško verslo istorijoje. Lietuvos užsienio reikalų ministerijos duomenimis, tiesioginės Lietuvos investicijos Baltarusijoje 2012 m. pabaigoje iš viso siekė 275,9 mln. litų.

Baltarusijoje pagaminti baldai bus tiekiami Švedijos koncernui IKEA ir eksportuojami į Rusijos rinką.

„VMG Industry“ ir „Mebelain“ fabrikuose sukurta daugiau nei 1000 darbo vietų. „Mebelain“ baldų gamybai naudos „VMG Industry“ pagamintas plokštes. „VMG Industry“ ir „Mebelain“ įmonių bendradarbiavimas leis padidinti Lietuvos baldų gamintojų konkurencinį pranašumą Rytų šalyse, pirmiausia Rusijoje.

„Bendradarbiaudami įgyvendinant šį projektą, sukūrėme sistemą, kuri apima visą gamybos procesą – nuo pirminio žaliavos apdirbimo iki galutinio produkto.  Tai puikus pavyzdys, kaip dirbdamas kartu Lietuvos verslas gali įsitvirtinti eksporto rinkose ir didinti konkurencinį pranašumą“, – pranešime cituojamas koncerno SBA verslo vystymo viceprezidentas ir SBA baldų grupės valdybos pirmininkas Egidijus Valentinavičius.

„VMG Industry“ gamyklų kompleksas išsidėstęs 22 hektarų teritorijoje, iš kurių 60 tūkst. kvadratinių metrų užima gamybiniai ir sandėliavimo pastatai. Planuojama, kad visu pajėgumu gamykla veiks 2015 metais ir pagamins produkcijos už 240 mln. litų.

Pranešime teigiama, kad į „Mebelain“ gamyklą Mogiliove koncernas SBA investavo 55 mln. litų. Projekto įgyvendinimui 17,2 mln. litų paskolą suteikė Europos plėtros ir rekonstrukcijos bankas. Planuojama, kad per 5 metus „Mebelain“ produkcijos pardavimai sieks 300 mln. litų.

„Mebelain“ fabrikas Baltarusijoje yra trečioji koncerno SBA, kuriam Lietuvoje priklauso 5 baldų gamybos įmonės ir  bendrovės “Utenos trikotažas” bei “Šatrija”, investicija Rytų rinkose. Koncernas taip pat valdo vieną pirmaujančių Rusijos baldų gamyklų „Novo Mebel“ bei  trikotažo gamyklą ,,Mrija“ Ukrainoje.

VMG priklauso septynios su medienos perdirbimu susijusios įmonės, trys iš jų užsienyje: „Wood Industry“ Ukrainoje, „LogDrev“ ir „VMG Industry“ – Baltarusijoje.