Verslas

2018.05.17 09:47

Premjeras nemato tragedijos, jei sekmadieniais Lietuvoje prekybos centrai nedirbtų

ELTA 2018.05.17 09:47

Jeigu prekybos centrai nedirbtų sekmadieniais, tai nebūtų tragedija, teigia premjeras Saulius Skvernelis. Tačiau, pasak jo, pirmiausiai dėl to turėtų apsispręsti prekybos tinklų darbuotojai.

„Aš manyčiau, kad tai yra visgi pirmiausiai prekybos centrų darbuotojų, profesinių sąjungų sprendimas. Tikrai nematau tragedijos“, – „Žinių radijui“ ketvirtadienį sakė S. Skvernelis.

Ministras pirmininkas teigė, kad palaikytų sprendimą sekmadieniais prekybos tinklams nedirbti, bet pabrėžė, kad tai turėtų būti ne valstybės sprendimas, o profesinių sąjungų.

„Tikrai nenorėčiau, kad tai vėl būtų valstybės administracinis sprendimas, primetantis darbuotojams tam tikrus sprendimus. Darbdavys yra stipresnioji pusė, tačiau veikiančios profesinės sąjungos gali surasti sprendimus“, – sakė S. Skvernelis.

Anot jo, užsienio šalyse, kai neveikia didieji prekybos tinklai, yra alternatyvų. Pavyzdžiui, mažos parduotuvės, todėl problemų tai nesukeltų.

„Tenka turbūt mums visiems daugiau mažiau išvažiuoti į užsienio valstybes ir tenka susidurti, kad per valstybines šventes ar sekmadieniais prekybos centrai ten nedirba. Ir tragedijos nėra, yra alternatyvos, mažosios parduotuvėlės“, – tikino ministras pirmininkas.

Jo nuomone, jeigu būtų nuspręsta, kad kaip Lenkijoje, kelis sekmadienius per mėnesį prekybos tinklai užsidaro, o veikia tik nedidelės parduotuvės, kuriose dirba pats savininkas, tai taptų paskata šeimos verslui.

Balandį atliktos „Spinter tyrimų“ apklausos duomenimis, 70 proc. gyventojų sutiktų, kad per valstybines šventes ir atmintinas dienas prekybos centrai nedirbtų, skelbė portalas delfi.lt.

30 proc. tokiai idėjai nepritartų, o dažniau tokį darbo laiką palaiko moterys ir kaimų gyventojai.