Verslas

2018.05.16 13:45

Vilniui prognozuoja pasaulines tendencijas: pusė darbuotojų dirbs ne biuruose

Darbo vietų nuomos ekspertė Jekaterina Kosmačeva LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ sako, kad pasaulyje apie 50 proc. visų darbuotojų dirba nebe biuruose. Lietuva smarkiai juda tokių permainų link, nes, kaip sako specialistė, vilniečiai yra imlūs ir verslūs žmonės, tad po 2–3 metų, tikėtina, mūsų šalyje situacija su bendradarbystės erdvėmis bus panaši kaip pasaulyje.

Ekspertė sako, kad tendencija dirbti nebe biure pirmiausia formavimosi dėl technologijų bumo, be to, keičiasi darbo rinka, į kurią vis daugiau ateina jaunų žmonių, kurie nori kitokios darbo aplinkos, nei dirbo jų tėvai. Jaunimui darbo vieta – daugiau nei erdvė atlikti užduotis, tai galimybė patenkinti savo asmeninius įpročius.

„Yra keletas kriterijų sėkmingai bendradarbystės erdvei: pažangi IT technika, patogi aplinka, kuri paskatintų ryšių mezgimą. Idealiu atveju bendradarbystės erdvės mieste turėtų būti sujungtos į tinklą, kad tokių darbo vietų ieškantys žmonės galėtų jas keisti“, – sako darbo vietų nuomos ekspertė.

Viena darbo vieta bendradarbystės erdvėje Vilniuje svyruoja nuo maždaug 70 eurų, bet mokestis gali siekti ir kelis šimtus eurų, jei laisvai samdomas darbuotojas norėtų turėti erdvę, kuri primintų nedidelį biurą arba užsimanytų ypatingo vaizdo pro savo langą.

Daugiau apie bendradarbystės erdves – pokalbyje.