Verslas

2018.05.14 15:11

Norvegijos „Statoil“ jau šią savaitę gali pakeisti pavadinimą

ELTA2018.05.14 15:11

Norvegijos energetikos milžinė „Statoil“ jau nuo gegužės 16 d. gali pakeisti pavadinimą į „Equinor“ – šiuo klausimu bus balsuojama metiniame akcininkų susirinkime, vyksiančiame gegužės 15 dieną, teigiama bendrovės pareiškime.

Šių metų kovą Norvegijos naftos-dujų grupės direktorių taryba pasiūlė pakeisti bendrovės pavadinimą į „Equinor“. Pasak bendrovės, šiuo pakeitimu siekiama, kad bendrovės vardas atspindėtų jos įsipareigojimą investuoti ne tik į naftą, bet ir į atsinaujinančius energetikos šaltinius.

Pavadinimą „Equinor“ sudaro skiemuo „equi“, kuris yra žodžių „lygus“, „lygybė“ ir „pusiausvyra“ (angl. equal, equality, equilibrium) pradžia, bei pirmos trys Norvegijos valstybės raidės „nor“.

Pasiūlymą, kuris bus pateiktas bendrovės akcininkų susirinkimo metu gegužės 15 d., palaiko ir pagrindinis įmonės akcininkas – Norvegijos valstybė, valdanti 67 proc. bendrovės akcijų, informavo „Statoil“.

„Statoil“ teigia iki 2030 m. planuojanti į naujus energetikos šaltinius investuoti 15–20 proc. visų savo kapitalo išlaidų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt