Naujienų srautas

Verslas2012.07.10 18:19

Per kelerius metus stichinių nelaimių padaroma žala išaugo dešimteriopai

Pastarosiomis dienomis Lietuvoje siautusios audros ir škvalai, draudikų skaičiavimu, atnešė milijoninių nuostolių. Pasak draudikų, per kelerius metus panašių nelaimių padaroma žala didėja, todėl ateityje apsidrausti turtą bus brangiau.

Pastarosiomis dienomis Lietuvoje siautusios audros ir škvalai, draudikų skaičiavimu, atnešė milijoninių nuostolių. Pasak draudikų, per kelerius metus panašių nelaimių padaroma žala didėja, todėl ateityje apsidrausti turtą bus brangiau.

Smarkiausiai vėtra šią vasarą smogė Šalčininkams. Draudikai sako, kad pirmadienio rytą mieste ir rajone praūžęs smarkus vėjas su kruša pridarė nuostolių kone už milijoną litų.

Jie skaičiuoja, kad liepos pirmoji savaitė – nuostolingiausia per visus metus, o draudimo išmokos gali viršyti 1,5 mln. litų, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.

„Statistika rodo, kad klimatas keičiasi, ir stichinių nelaimių, audrų, sniego padaryta žala, jų dažnis tikrai didėja. Kalbant konkrečiai, tai tokio lygio škvalas, koks įvyko Šalčininkuose, prieš dešimtmetį pasitaikydavo kartą per trejus metus, dabar būna trys per vasarą“, – tvirtino „Lietuvos draudimo“ Draudimo rizikos ir žalų departamento direktorius Julius Kondratas.

Skaičiuojama, kad per kelerius metus stichinių nelaimių padaroma žala išaugo dešimt kartų. Todėl neatmetama, kad dėl dažnesnių gamtos nelaimių gali tekti brangiau mokėti už turto draudimą.

„2010 metais buvo dideli potvyniai, pernai buvo škvalai krušos, šiemet ši savaitė taip pat rekordiškai nuostolinga. Kiekvienais metais mes matome, kad orų kaita atneša vis daugiau stichinių nelaimių į Lietuvą. Draudimo kompanijoms tai reiškia, kad reikia perskaičiuoti rizikos tikimybę, o gyventojams susimąstyti, kai apsaugoti turtą“, – teigė laikinoji Lietuvos draudikų asociacijos direktorė Rima Pozingė.

Tiesa, draudikai vieningai tikina, kad kol kas rimčiau keisti kainų neplanuoja, tačiau neatmeta, kad jas teks didinti ir dėl kitų veiksnių.

„Bendrame laikotarpyje kainos keičiasi, ir tam yra daugybė veiksnių – ne tik nelaimės, bet ir infliacija. Jei reikia remontuoti stogus, o pabrangsta remontas, statybinės medžiagos, tai ir įtakoja kainas“, – aiškino „PZU Lietuvos“ Produktų ir rizikos valdymo departamento direktorius Edvardas Skupas.

Ekspertai pabrėžia, kad kol kas kainų didėjimą stabdo ir stipri konkurencija tarp draudimo bendrovių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi