Verslas

2018.05.14 13:11

Dėl pilotų streiko atšaukta 75 proc. „Brussels Airlines“ skrydžių

ELTA 2018.05.14 13:11

Dėl pilotų streiko oro linijos „Brussels Airlines“ šią savaitę pirmadienį ir trečiadienį atšaukė tris iš keturių skrydžių, patvirtino bendrovė.

„Šiandien (pirmadienį) atšaukta 75 proc. mūsų skrydžių, mes atliksime 25 proc.“, – dpa agentūrai sakė „Brussels Airlines“ spaudos atstovė Wencke Lemmes-Pireaux.

Iš 63 000 keleivių, užsisakiusių bilietus minėtomis dienomis, oro linijoms pavyko susisiekti su 55 000 ir rezervuoti jiems vietas kituose skrydžiuose arba kitaip susitarti, sakė oro linijų atstovė.

Naujas derybų su pilotų profsąjungomis raundas prasidėjo pirmadienį. Pilotų profsąjunga apie planuojamą streiką pranešė praėjusį trečiadienį, kilus ginčui dėl darbuotojų atlyginimų didinimo ir darbo sąlygų. Profsąjunga taip pat reikalauja aiškumo iš „Lufthansa“ dėl „Brussels Airlines“ ateities po to, kai „Lufthansa“ perėmė oro linijas 2017 m. pradžioje.

Streikas oro linijoms „Brussels Airlines“ gali kainuoti apie 10 mln. eurų, sakė bendrovės pirmininkas Etienne`as Davignonas interviu „Bel-RTL“ radijui.

Pilotų protesto akcija Belgijoje vyksta tuo metu, kai kaimyninėje Prancūzijoje dėl geležinkelininkų streiko, manoma, bus smarkiai sutrikdytas eismas visos šalies mastu.