Verslas

2018.05.11 15:31

Baltijos šalys išbandys, ar išgyventų vien iš pačių pasigamintos elektros

Po metų – 2019-ųjų birželį – Lietuva, Latvija ir Estija numačiusius išbandyti, kaip joms pavyktų išgyventi vien iš tos elektros, kurią pasigamins pačios. Elektros sistemų veiklą izoliuotu režimu ketinama išbandyti, rengiantis sinchronizuoti Baltijos šalių elektros tinklus su žemynine Europa.

Izoliuoto darbo bandymas, numatyta, truks 18 valandų.

Nors Estija vis dar siekia, kad būtų pastatyta antra linija į Lenkiją, per kurią ir numatyta sinchronizacija, „Litgrid“ vadovas Daivis Virbickas teigia, kad esama jungtis labai galinga, todėl Lietuvos pozicija nekinta – užtektų ir šiuo metu veikiančios vienos. Tačiau esą baigus sinchronizavimo projektą, ateityje būtų galima svarstyti apie antrąją ar net trečiąją liniją į Lenkiją.

„Kaip ir bet kurioj gyvenimo srity – negali apsieiti be trikdžių. Pavyzdžiui, važiuojant automobiliu kartais tenka staigiai stabdyti, tai elektros sistemoj panašiai – mes visi grįšim dabar, įsijungsim elektros prietaisus, elektros poreikis padidės, reikia didinti gamybą. O jei žaibas trenks į liniją, ji sutriks, reiks atstatyti, todėl turim išsibandyti ir išmokti visas pamokas jas pagerinant ir patobulinant.

Dabartinė linijos galia, kuri yra dvigrandė, – dvi linijos, – galėtų perduoti vienos atominės elektrinės dydžio galią – 2400 MW. Astravo, kurį stato mūsų kaimynai, yra 2200 MW. Linija tikrai stipri. Tai mes kalbamės ne dėl galios, o dėl rizikų valdymų, jei jos neliktų“, – sako D. Virbickas.