Verslas

2018.05.09 16:42

„Sodra“ tikslina savarankiškai dirbančių gyventojų mokėtinas sumas

LRT.lt 2018.05.09 16:42

Daliai savarankiškai dirbančių gyventojų, kurie deklaravo praėjusių metų pajamas, galėjo būti atvaizduotos per didelės mokėtinos „Sodros“ įmokų sumos. Neatitikimai pastebėti pasibaigus deklaravimo laikotarpiui ir šiuo metų trūkumai yra šalinami. Duomenys apie mokėtinas sumas bus patikslinti kitą savaitę, rašoma pranešime spaudai.

Tuomet visiems savarankiškai dirbantiems gyventojams, kurie įmokų nesumokėjo ar sumokėjo mažiau nei priskaičiuota, jų asmeninėje „Sodros“ paskyroje draudėjui bus pateikti pranešimai su tiksliomis mokėtinomis sumomis.

Šiuo metu tikslią mokėtiną sumą galima sužinoti susisiekus su „Sodros“ konsultantais.

Tiems gyventojams, kurie sumokėjo daugiau nei priklauso, valstybinio socialinio draudimo permokos bus grąžintos artimiausiu metu.

 „Suprantame, kad dalis savarankiškai dirbančių ir įmokas mokančių gyventojų šiuo metu patiria nepatogumų ir dėl to atsiprašome. Užtikriname, kad šiuo metu mums tai prioritetas ir nė vienam gyventojui nebus priskaičiuota daugiau įmokų nei priklauso. Raginame juos prisijungti prie asmeninės paskyros draudėjui, kur jie ras visą svarbią informaciją", – sako „Sodros“ komunikacijos atstovas Saulius Jarmalis.

Jis ragina atkreipti dėmesį, kad nuo šių metų pradžios laiku nesumokėjus įmokų nebeskaičiuojami delspinigiai.

„Be to, kaip ir kasmet, susidarius didesnei mokėtinai sumai, įmokų mokėjimą galima išdėstyti ilgesniam laikotarpiui", – teigia S. Jarmalis.