Verslas

2018.05.08 12:57

Kinijos vicepremjeras vyks į JAV papildomoms prekybos deryboms

ELTA 2018.05.08 12:57

Kinija paragino, kad prekybos derybos su JAV būtų vykdomos „lygiomis sąlygomis“ bei patvirtino, jog šalies vicepremjeras kitą savaitę lankysis Vašingtone bei pratęs praėjusią savaitę Pekine pradėtas diskusijas tarp nesutariančių šalių.

Kinija ir JAV pastaraisiais mėnesiais grasina viena kitai tarifais – JAV prezidentas Donaldas Trumpas piktinasi nesąžiningomis Pekino prekybos praktikomis, savo ruožtu kinai teigia neleisiantys, kad juos „stumdytų amerikiečiai“.

„Svarbiausias Kinijos patarėjas ekonomikos klausimais, vicepremjeras Liu He, atvyks čia kitą savaitę tęsti diskusijas su prezidento ekonomine komanda“, – sakė Baltųjų rūmų atstovė spaudai Sarah Sanders.

„Prezidentas puikiai sutaria su prezidentu Xi Jinpingu. Mes dirbame, kad pasiektume susitarimą, kuris būtų puikus visiems“, – pridėjo ji.

Kinijos užsienio reikalų ministerija Baltųjų rūmų pranešimą vadino „teigiamu signalu“.

„Mes manome, kad tai rodo, jog JAV nori pasiekti sutarimą su Kinija dėl prekybos klausimų“, – žiniasklaidai antradienį sakė ministerijos atstovas spaudai Gengas Shuangas.

Tačiau Kinija po praėjusios savaitės derybų teigė, kad tarp šalių pozicijų vis dar yra „dideli skirtumai“. Nutekėjusi informacija leidžia daryti prielaidą, kad abi pusės prie derybų stalo sėdo su griežtais reikalavimais ir nerodė didelio noro švelninti savo pozicijas.