Verslas

2018.05.07 12:30

Vilniuje prasideda Lietuvos ekonominių atstovų užsienyje metinė konferencija

LRT.lt2018.05.07 12:30

Gegužės 7–11 dienomis Vilniuje vyks Lietuvos diplomatų ir specialiųjų atašė, dirbančių ekonomikos srityje, metinė konferencija. Daugiau kaip 60 Lietuvos ekonominių atstovų, dirbančių 41 pasaulio valstybėje ir tarptautinėse organizacijose, susipažins su ekonominės diplomatijos ir tarptautinės politikos aktualijomis, dalinsis patirtimi ir diskutuos, kaip efektyviau atstovauti šalies ekonominiams interesams, o taip pat stiprins kompetencijas specializuotuose mokymuose, teigiama URM pranešime spaudai.

Kartu su kitomis ekonominės diplomatijos veikloje dalyvaujančiomis institucijoms bus aptariami investicijų pritraukimui bei eksporto skatinimui aktualūs klausimai, diplomatinėms atstovybėms keliamos ekonominės veiklos užduotys, kylančios problemos, sėkmės istorijos.

Šių metų konferencijos programoje bus nagrinėjamos tokios temos kaip mokslinė diplomatija ir inovacijos,  svarstoma, kaip jų vystymas gali prisidėti prie šalies užsienio ir ekonominės politikos tikslų įgyvendinimo.

Tęsiant tradiciją, didelis dėmesys bus skirtas ir Lietuvos regionų ekonominės plėtros ir verslo, veikiančio juose, tarptautiškumo didinimo klausimams. Išvykos į Alytų metu ekonominiai atstovai dalyvaus „Kūrybinių industrijų dienoje“, surengtoje bendradarbiaujant su Alytaus miesto savivaldybe ir Nacionaline kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija. Jos metu bus diskutuojama, kuo ekonominė diplomatija galėtų būti naudinga vietos smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam šioje aukštos pridėtinės vertės produkcijos ir paslaugų srityje.

Panevėžio ekonomikos forumas „Reik Veikt“ – kitas regioninis renginys, kuriame metinės Užsienio reikalų ministerijos konferencijos dalyviai išgirs apie kitų šalių pasiekimus didinant verslo konkurencingumą, pritraukiant investicijas ir talentus, susitiks su Panevėžio ir aplinkinių regionų verslininkais, kad pasidalintų savo patirtimi.

Lietuvos diplomatų ir specialiųjų atašė, dirbančių ekonomikos srityje, metines konferencijas Užsienio reikalų ministerija rengia nuo 2000 metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt