Naujienų srautas

Verslas2013.07.08 13:55

ES sveikatos ministrai: šiandien praleistos galimybės rytoj taps grėsmėmis

ELTA 2013.07.08 13:55

Pirmadienį Vilniuje prasidėjo Neformalios sveikatos apsaugos ministrų Tarybos pirmasis posėdis Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu. Susitikimo dalyviai daug dėmesio skiria tvarioms sveikatos apsaugos sistemoms ir jų ateičiai Europos Sąjungoje.

Pirmadienį Vilniuje prasidėjo Neformalios sveikatos apsaugos ministrų Tarybos pirmasis posėdis Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu. Susitikimo dalyviai daug dėmesio skiria tvarioms sveikatos apsaugos sistemoms ir jų ateičiai Europos Sąjungoje.

Pasak ministro Vytenio Povilo Andriukaičio, pagrindiniai ES sveikatos apsaugos sistemų iššūkiai - besikeičianti demografinė situacija, ekonominiai sunkumai ir naujų technologijų įsisavinimas. „Kol kas ES sveikatos apsaugos sistemos atsilaiko prieš iššūkius. Tačiau ES piliečiai nori, kad sveikatos apsaugos sistemos ne tik egzistuotų, bet ir užtikrintų geriausią įmanomą sveikatos apsaugą“, – sakė V.  P.  Andriukaitis.

ES Sveikatos ir vartotojų reikalų komisaras Tonis Borgas, pritardamas ministrui V. P. Andriukaičiui, sakė, kad Komisija yra pasiruošusi padėti ES šalims narėms pasirengti jų laukiantiems iššūkiams. „Prieš akis turime galimybę pagerinti sveikatos apsaugos sistemas. Sakydamas „pagerinti" mintyse turiu ne medicinos prieinamumo mažinimą, bet sąžiningą ir taupų pinigų skirstymą. Optimizavimas – tai ne išlaidos, tai investicija į sveikatos sistemų ateitį“, – teigė komisaras T. Borgas.

Profesoriaus Viliaus Grabausko, Sveikatos forumo Tarybos pirmininko teigimu, efektyvus išteklių naudojimas ir platesnis valstybės institucijų dalyvavimas ir bendradarbiavimas yra būtini, siekiant geresnės ES piliečių sveikatos apsaugos. „Nors Europos Sąjungoje matome džiuginančius rodiklius, ne visi jie mus tenkina. Mes siekiame, kad žmogus ne tik kuo ilgiau gyventų, tačiau nugyventų kuo daugiau sveikų, ligomis nekamuojamų metų“, – kalbėjo profesorius V. Grabauskas.

Diskusijoje dalyvavę delegatai sutarė dėl sveikatos apsaugos sistemų esamos situacijos vertinimo ir pritarė ministro V.  P.  Andriukaičio išvardintiems sveikatos apsaugos sistemų iššūkiams. Diskusijos dalyviai pritarė pranešėjų nuomonei, kad reikia sprendimų, kaip užtikrinti sveikatos apsaugos sistemų prieinamumą ir piliečių poreikių patenkinimą. Tvarios sistemos, pasak Neformalios sveikatos apsaugos ministrų tarybos dalyvių, yra kryptis, kuria turėtų žengti ES valstybės narės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi