Naujienų srautas

Verslas2018.05.02 13:32

Ministras: Seulas svarsto galimybę finansuoti bendrus projektus su Šiaurės Korėja

ELTA 2018.05.02 13:32

Pietų Korėjos finansų ministras trečiadienį teigė, kad jo šalies vyriausybė svarsto galimybę finansuoti bendrus projektus su Šiaurės Korėja, bet tuo pat metu pridūrė, jog bet kokį bendrą projektą, visų pirma, turės palaiminti tarptautinė bendruomenė. Apie tai rašo „Reuters“.

„Šiuo metu mes ruošiamės – dėliojame planus, kaip bendradarbiauti su tarptautine bendruomene bei kaip finansuoti projektus tarp Korėjų“, – sakė finansų ministras Kim Dong-yeonas.

„Bet mums reikia palaikymo iš tarptautinės bendruomenės bei taip pat turime stebėti artėjantį Šiaurės Korėjos ir Jungtinių Valstijų viršūnių susitikimą“, – pridūrė jis.

Praėjusį penktadienį Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas ir Šiaurės Korėjos diktatorius Kim Jong Unas sutarė siekti Korėjos pusiasalio denuklearizacijos bei imtis žingsnių modernizuojant Šiaurę ir Pietus jungiančius geležinkelius bei kelius.

Dauguma ekspertų mano, kad Korėjos bendrų projektų imsis tada, kai Vakarai panaikins ekonomines sankcijas Šiaurės Korėjai. Šiuo metu šaliai Jungtinės Tautos (JT) taiko sankcijas už jos vykdomą branduolinę programą. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi