Naujienų srautas

Verslas2013.07.08 07:59

Prasideda ES ir JAV derybos dėl laisvosios prekybos sutarties

Pirmadienį Vašingtone prasideda Europos Sąjungos (ES)  ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) derybos dėl laisvosios prekybos sutarties.

Pirmadienį Vašingtone prasideda Europos Sąjungos (ES)  ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) derybos dėl laisvosios prekybos sutarties.

Bendrijai piktinantis dėl pranešimų apie Amerikos esą vykdomą didelio masto jos institucijų šnipinėjimą, būta ir raginimų šias derybas užšaldyti. Todėl Vašingtone ketinama aptarti ir klausimus, susijusius su šnipinėjimo skandalu.

Penktadienį Vilniuje vykusioje spaudos konferencijoje Europos Komisijos vadovas Jose Manuelis Barroso ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė patvirtino, kad Vašingtone, atstovaujant Komisijai, pirminkaujančiai šaliai ir išorės veiksmų tarnybai, bus bandoma patikslinti tokius klausimus kaip duomenų apsauga, taip pat teisė į privatumą pagal ES standartus.

Europos Komisija (EK) anksčiau yra sakiusi, kad šnipinėjimo skandalas įtakos derybų dėl laisvosios prekybos sutarties pradžiai neturės, tačiau Vašingtone bendrija aiškiai pabrėš, jog tokio plataus ir ambicingo susitarimo sėkmei reikalingas pasitikėjimas tarp partnerių ir skaidrumas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi