Verslas

2018.04.28 15:53

Lenkijos oro linijų LOT profsąjungos žada nepaisyti teismo draudimo streikuoti

BNS 2018.04.28 15:53

Didesnio darbo užmokesčio reikalaujančios Lenkijos nacionalinės oro bendrovės LOT profsąjungos penktadienį pažadėjo gegužės 1 dieną pradėti neterminuotą streiką, nors teismas avialinijų vadovybės prašymu laikinai uždraudė šią protesto akciją.

LOT vadovai teigia, kad streikas yra neteisėtas, ypač todėl, kad jį rengia tik dvi iš šešių profesinių sąjungų.

Balsavime, ar surengti streiką, dalyvavo maždaug 900 iš 1,6 tūkst. oro bendrovės darbuotojų ir daugiau kaip 800 pritarė akcijai.

Pasak profsąjungų, sprendimas surengti streiką buvo priimtas dėl to, kad trejus metus trukusios derybos su vadovybe dėl darbo užmokesčio buvo bevaisės.

Pasak Lenkijos naujienų agentūros PAP, vienos iš dviejų akciją inicijuojančių profsąjungų prezidentė Monika Želazik penktadienio vakarą pareiškė, kad streikas įvyks nepaisant teismo nurodymo ir kad profsąjungos skųsis šalies ombudsmenui.

LOT atstovas Adrianas Kubickis naujienų agentūrai AFP anksčiau tą pačią dieną sakė, kad Varšuvos apygardos teismas laikinai uždraudė streiką, „kol bus priimtas galutinis sprendimas“. 

PAP pranešė, kad teismas turėtų nagrinėti šią bylą gegužės 17 dieną.

M. Želazik kiek anksčiau pareiškė, kad „protestuosime, kol bus įvykdyti darbuotojų reikalavimai“.

LOT vadovas Rafalas Milczarskis penktadienį po teismo duoto nurodymo keleiviams pareiškė, kad „negresia joks streikas nuo gegužės 1-osios“.

„Galite saugiai keliauti su LOT – jokio streiko nebus“, – sakė jis.

LOT lakūnai per mėnesį uždirba 29 tūkst. zlotų (6,9 tūkst. eurų) iki mokesčių, o įgulos nariai – nuo 5 iki 8 tūkst. zlotų (1,2–1,9 tūkst. eurų). Be to, jie gauna 1–2 tūkst. zlotų  (240–470 eurų) išlaidoms.

LOT, siūlanti skrydžius 90 krypčių visame pasaulyje, pernai skraidino apie 7 milijonus keleivių.