Verslas

2018.04.26 09:51

„Revolut“ sulaukė 250 mln. dolerių investicijos

LRT.lt 2018.04.26 09:51

Londone įkurta fintech kompanija „Revolut” paskelbė sulaukusi naujos 250 mln. JAV dolerių investicijos, po kurios kompanijos vertė mažiau nei per metus išaugo penkis kartus, ir dabar siekia 1,7 milijardų JAV dolerių, teigiama pranešime spaudai.

Pagrindinis C serijos raundo investuotojas – Honkonge įsikūrusi rizikos kapitalo kompanija „DST Global”, kartu su kitais aukščiausio lygio Silicio slėnio investuotojais – „Index Ventures” bei „Ribbit Capital”. Kartu su šia injekcija, per trejus metus nuo įmonės starto „Revolut“ iš viso jau yra sulaukęs 340 mln. JAV dolerių investicijų.

„Investicija iš „DST Global” yra ypatingas mūsų verslo strategijos įvertinimas, ypač dabar, kai pradedame siekti pasaulinės plėtros. Istoriškai bankinis sektorius iki šiol vengdavo didelių tecnhologinių pokyčių, tačiau dabar viskas pasikeis iš esmės”, – teigia vienas iš „Revolut” įkūrėjų ir vadovų Nikas Storonsky.

Žinios apie investiciją seka paskutinius įmonės pranešimus apie staigų pastarųjų mėnesių augimą: šiuo metu „Revolut” sistemoje kas mėnesį atliekamų operacijų vertė siekia 1,8 milijardų dolerių, kompanija kasdien sulaukia tarp 6000 ir 8000 naujų vartotojų; bendras vartotojų skaičius jau artėja 2 mln., o ateinantiems 5 metams įmonė išsikėlė ambicingą tikslą išaugti iki 100 mln. klientų visame pasaulyje, teigiama pranešime.

„Galime tik džiaugtis, kad investuotojai „Revolut” stato į vieną gretą su didžiausiomis pasaulio technologijų kompanijomis, kurios iš esmės pakeitė daugelį žmonių įpročių”, – kalba „Revolut” verslo plėtros vadovas Andrius Bičeika. „Dar labiau džiugina tai, kad spartaus augimo kontekste Vilnius buvo pasirinktas kaip vieno iš pirmųjų ofisų lokacija – tai rodo, kad kompanija ypač vertina gyventojų technologinį imlumą”, – teigia A. Bičeika.

Naujai pritrauktas kapitalas bus panaudotas pasaulinei „Revolut“ plėtrai, pradedant JAV, Kanada, Singapūru, Honkongu bei Australija iki 2018-ų metų pabaigos. Kompanija taip pat tikisi iki metų galo nuo 350 darbuotojų kolektyvo išaugti iki 800, didžiausią dėmesį skiriant pasaulinio lygio inžinierių ir dizainerių paieškai.