Verslas

2018.04.21 14:19

Po „Southwest Airlines“ incidento JAV nurodyta patikrinti lėktuvų variklius

BNS 2018.04.21 14:19

JAV Federalinė aviacijos administracija (FAA) penktadienį nurodė skubiai patikrinti tokius reaktyvinių lėktuvų variklius, kaip neseniai lūžęs bendrovės „Southwest Airlines“ lėktuvo variklis.  

„Mentės gedimas dėl įtrūkimo, jei nebus sprendžiamas, galėtų nulemti variklio sustojimą skrydžio metu, nevaldomą nuolaužų pažirimą, žalą varikliui, žalą lėktuvui ir galimą slėgio sumažėjimą lėktuve“, – sakoma FAA pranešime.

Pagal anksčiau pateiktas variklių gamintojos CFM rekomendacijas FAA nurodė per 20 dienų patikrinti visus variklius CFM56-7B, dirbusius 30 tūkst. ar daugiau skrydžių ciklų. Tai reiškia maždaug 352 variklius Jungtinėse Valstijose ar 681 variklį pasaulyje.

Europos aviacijos saugumo agentūra (EASA) penktadienį taip pat sugriežtino beveik prieš mėnesį priimtą direktyvą dėl kai kurių tokio tipo variklių patikrinimo.

EASA nurodė per 20 dienų patikrinti seniausių – 30 tūkst. ar daugiau skrydžių ciklų dirbusių – CFM56-7B variklių mentes. Naujesni varikliai turės būti patikrinti per 133 dienas; tikrinimas bus kartojamas kas 3 tūkst. ciklų.

Kovo 26 dieną paskelbtoje direktyvoje patikrinimus ultragarsu buvo nurodyta atlikti per 9 mėnesius. Patikslintuose nurodymuose minimas „dar vienas“ variklio CFM56-7B mentės gedimas.

Viena moteris žuvo antradienį įvykus JAV oro bendrovės „Southwest Airlines“ lainerio variklio gedimui, dėl kurio lėktuvas buvo priverstas avariniu būdu nusileisti Pensilvanijoje.

Šis mirtinas incidentas yra pirmasis, ištikęs JAV komercinę aviaciją per beveik dešimtmetį.

Laineris „Boeing 737-700“ sklandžiai pakilo iš Niujorko skristi į Dalasą, bet praėjus nedaug laiko nuo skrydžio pradžios keleiviai išgirdo, kaip sprogo kairysis variklis. Nulūžus mentei iš variklio pažirusios nuolaužos pramušė vieną iliuminatorių ir mirtinai sužeidė moterį. Salone staigiai nukritus slėgiui iškrito deguonies kaukės, pasakojo įvykio liudininkai.