Naujienų srautas

Verslas2018.04.20 18:51

Ekonomisto prognozė: po 25 metų dirbantys septyniasdešimtmečiai nebestebins

Sparčiai senstant visuomenėms ir ilgėjant gyvenimo trukmei, teks mokytis lanksčiau vertinti skirtingas profesijas ir darbuotojų amžių. „Swedbank“ vyr. ekonomisto Nerijaus Mačiulio manymu, jau po 25 metų galime tikėtis, kad dirbantys septyniasdešimtmečiai taps norma.

„Labai sparčiai ilgėja ir gyvenimo trukmė, ir visą laiką Pasaulio sveikatos organizacija neteisingai prognozuodavo, kokia bus vidutinė gyvenimo trukmė. Manau, kad dabartinis progresas sveikatos apsaugos srityje – nuo genų inžinerijos iki nanorobotų ir personalizuotų vaistų – pailgins sveiko gyvenimo trukmę ir daugeliui darbuotojų daugelyje sektorių dirbti, jei žmonės norės, iki 70-ies metų bus labai normalu“, – svarsto N. Mačiulis.

Pasak ekonomisto, ateityje reikės lanksčiau žiūrėti į darbą ir skirtingas profesijas.

„Atsiras lankstus pensinis amžius, nebus tos 65 metų ribos. Net ir iš lygiai tokį patį darbą dirbančių asmenų vienas gali būti jau pavargęs ir nebeturėti nei noro, nei galimybių dirbti toliau. Kitas kaip tik jausis labai motyvuotas ir jaus, kad turi daug patirties ir nori ją sėkmingai įdarbinti“, – apie lankstumo poreikį ateityje kalba N. Mačiulis.

Išsamiau – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi