Verslas

2018.04.19 17:37

Architektas apie „dangoraižių rajoną“ Vilniuje: jų galėtų būti du kartus daugiau

Aukštybinių pastatų koncentracija vienoje vietoje („kalva“), o ne paskleidimas didelėje miesto teritorijoje, yra įvardijimas kaip viena Vilniaus miesto urbanistinės raidos sėkmių, dešiniojo Neries kranto apstatymą komentuoja Vilniaus vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis. Anot jo, vietos plėtrai čia daug – aukštybinių pastatų čia galėtų būti netgi du kartus daugiau.  

„Vietos plėtrai čia dar yra labai daug. Už stiklo dangoraižių esantis Šnipiškių rajonas turi keletą dalių. Tam tikra medinė dalis, abipus Giedraičių gatvės, yra saugoma, tačiau kvartalas tarp Lvovo ir Krokuvos gatvių – ten nėra vertingo užstatymo, ir tas visas kvartalas numatomas aukštybiniams pastatams statyti. Tų aukštybinių pastatų, ką dabar matome, galėtų būti ir dukart daugiau, negu yra dabar. Svarbu, kad užtektų noro, ekonominių galimybių, noro konkuruoti, padaryti geriau, tvariau, šiuolaikiškiau“, – LRT TELEVIZIJAI sako M. Pakalnis.

Anot architekto, galėtų netgi iškilti pastatas, aukštesnis už „Europos“ verslo centro dangoraižį.

„Manau, kad tas „Europos“ dangoraižis nebūtinai turi būti aukščiausias – galime pasilikti nedidelę ambiciją ateityje pastatyti dar kažką gražesnio“, – sako M. Pakalnis.

BNS nuotr.

Vyriausiasis miesto architektas sutinka, kad aukštybinių pastatų santykis su istoriniu miestu visada yra smarkiai kvestionuojamas ir ginčijamas, tačiau, anot jo, jau 7-ajame dešimtmetyje architektai darė išvadą, kad galėtų atsirasti „naujojo miesto“ vieta, kurioje iškiltų vertikali pastatų „kalva“.

Daugiau  apie tai – pokalbio įraše.