Verslas

2018.04.19 13:13

V. Šapoka: naujo būsto mokesčio rinkimas daug nekainuos

BNS 2018.04.19 13:13

Vyriausybei siūlant apmokestinti antrąjį, trečiąjį ir tolesnius vieno žmogaus būstus, finansų ministras sako, kad mokesčio administravimas daug nekainuos valstybei, tai neapsunkins ir gyventojų.

Pasak Viliaus Šapokos, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), remdamasi masiniu turto vertinimu,parengs preliminarias mokesčio deklaracijas, todėl žmonėms nieko skaičiuoti nereikės.

„Patiems žmonėms bus jeigu ne sekundžių, tai minučių reikalas pasižiūrėti“, – Seimo liberalų frakcijoje ketvirtadienį aiškino ministras.

Vėliau ministras BNS tikino, kad deklaracijų formavimas „beveik nieko nekainuos“.

„Tie nuogąstavimai, kad įplaukos bus mažesnės negu pats administravimas, yra klaidingi. Labai mažos sumos bus“, – tvirtino ministras.

Finansų ministerija skaičiuoja, kad naujai apmokestinus nekilnojamąjį turtą, kai antram ir vėlesniambūstuibūtų taikomas 0,3 proc. tarifas, į biudžetą per metus bus surenkama papildomai apie 11 mln. eurų. Didžioji dauguma tokių būstų turėtojų turės sumokėti po maždaug 30 eurų per metus.

Pagrindinis būstas ir sodybos bus apmokestinamos, kaip iki šiol – nuo bendros 220 tūkst. eurų vertės, išlaikant progresyvumą. Sodo namelių, sodybų, garažų, sandėliukųapmokestinimas nesikeičia.

Šiuo metu0,5 proc. mokesčio tarifas taikomas NT, kurio vertė – 220–300 tūkst. eurų, 1 proc. – 300–500 tūkst. eurų, 2 proc. – daugiau kaip 500 tūkst. eurų. Gyventojams, auginantiems tris ir daugiau vaikų iki 18 metų, neįgalų vaiką iki 18 metų ar vyresnį, kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, būtų taikomi 30 proc. didesni apmokestinimo intervalai.